Celebrity

12 холивудски парови кои се вљубија на снимањето на филм

Бред Пит и Анџелина Џоли беа едни од најатрактивните холивудски парови чија љубов се роди за време на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“, во кое глумеа заедно.

Покрај нив, и други познати личности како Пенелопе Круз, Том Хенкс Џулија Робертс успеаја да ја пронајдат својата друга половина за време на снимањето. Некои од овие парови се во брак 30 години или повеќе, што само сведочи дека никогаш не можеме да бидеме сигурни кога стрелата на Купидон ќе не погоди.

Подолу можете да видите кои познати личности ги започнаа своите љубовни приказни на филмски сетови.

 1. Бред Пит и Анџелина Џоли (Г-дин и г-ѓа Смит)

Овој филм е најголемиот виновник за ставање крај на петгодишниот брак на Бред со Џенифер Анистон. Бред беше во врска со Анџелина 12 години и беше во брак 2 години, кога конечно се разведоа во 2016 година. Поранешниот пар има три биолошки и три посвоени деца.

 1. Пенелопе Круз и Хавиер Бардем (Вики Кристина Барселона)

Двојката прв пат се запозна во 1992 година на снимање на филм, кога сè се сведе само на погледи. Во 2008 година тие навистина се запознаа на снимањето на филмот „Вики Кристина Барселона“, кога решија да започнат љубовна врска. Двојката се венча во 2010 година и сега имаат две деца.

 1. Џенифер Гарнер и Бен Афлек (Даредевил)

Двојката се вљуби за време на заедничко снимање во 2002 година, во време кога Џенифер Гарнер беше мажена за Скот Фоли, а Бен Афлек се забавуваше со Џенифер Лопез.

Наскоро се збогуваа со своите тогашни партнери и започнаа врска што заврши со брак. Двојката беше во брак 10 години, сепак, нивните патишта се разминаа во 2017 година.

 1. Том Круз и Никол Кидман (Денови на грмотевицата)

Уште една љубовна приказна започна на снимањето. Тие се запознаа во 1989 година и беа во брак 11 години. Тие имаа две посвоени деца, а Никол моментално е во брак со Кит Урбан.

 1. Елизабет Тејлор и Ричард Бартон (Клеопатра)

За време на снимањето во Италија во 1962 година, култната холивудска starвезда падна на велшкиот актер Ричард Бартон. Иако во тоа време и двајцата беа во брак, меѓусебната loveубов беше премногу силна и наскоро се венчаа.

Тие се разделија по 11 години и дефинитивно се разведоа една година подоцна. Интересно е што и двајцата најдоа нови партнери за помалку од една година и повторно се венчаа.

 1. Даниел Крег и Рејчел Вајз (Куќа од соништата)

Тие се запознаа на снимањето на филмот во 2011 година и се венчаа истата година, а во 2018 година го добија своето прво дете.

 1. Натали Портман и Бенџамин Милпид (Лебедово езеро)

Натали Портман се запозна и со својот сопруг за време на снимањето на филмот во 2010 година. Бенџамин Милпид работел како танчер и кореограф на филмот каде имал задача да ѝ помогне на Натали да подготвува балетски сцени во филмот.

Двојката наскоро се вљуби и се сврши истата година. Денес тие имаат заедно две деца.

 1. Ева Мендес и Рајан Гослинг (Местото зад боровите)

Двојката е во среќна врска веќе 9 години, имаат две деца, а сè започна во 2011 година кога заедно глумеа во филм. Тие не ја откриваат својата приватност често на јавноста и се многу резервирани во врска со тоа.

 1. Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс (Зелен фенер)

Блејк и Рајан се запознаа на снимањето во 2010 година, а веќе во 2011 година започнаа врска. Тие беа во брак до 2012 година и сè уште се во среќен брак. Двојката живее вистинска семејна бајка заедно со своите три деца.

 1. Чанинг Тејтум и Џена Деван (чекор погоре)

Особено ја сакавме оваа филмска двојка во нивните тинејџерски денови, дури и без да сме свесни дека главните актери беа в љубени во нивниот приватен живот.

Љубовта што започна на сетот траеше цели 9 години, сепак Чанинг и Џена решија да се разведат во 2018 година.

 1. Џулија Робертс и Дени Модер (Мексиканецот)

Џулија Робертс го запозна својот сопруг во 2000 година за време на снимањето на филмот „Мексиканецот“ каде Даниел Модер работеше како кинематографер. После две години тие се венчаа и сè уште се во среќен брак. Тие имаат три деца заедно.

 1. Том Хенкс и Рита Вилсон (пријатели од Босом)

И најдоброто за крај! Љубовната приказна за Том Хенкс и неговата сопруга е една од најинспиративните што ќе ја слушнете. Тие беа партнери во филмот Bosom Buddies во 1981 година кога се вљубија на прв поглед. После една година, тие јавно објавија дека се заедно, а во 1988 година се венчаа. Оттогаш тој важеше за нереален холивудски пар кој ги разбива сите верувања дека љубовта има рок на траење.

Напиши коментар