Astro&Horoscope

Пет хороскопски знаци кои даваат сè од себе кога е во прашање љубовта

ОВЕН
Тешко им е да се отворат и да зборуваат за своите чувства. Сепак, штом еднаш го сторат тоа, нема враќање назад. Ќе одат до крај заради саканата личност.

БИК
Тие се држат до својата приватност и ќе се отворат само кога другата личност целосно ќе ја заслужи нивната доверба. Откако ќе се вљубат, тие ќе ја надминат својата зона на удобност за да го израдуваат својот партнер.

РАК
Или сакаат интензивно или воопшто не сакаат. Раковите се страствени луѓе кои лудо, длабоко, безнадежно се вљубуваат.

ВАГА
Вагите се old school романтичари. Ќе направат се за да ја израдуваат саканата личност, ќе се фокусираат само на својот партнер и неговата среќа.

РИБА
Рибите ќе направат сè кога ќе се заубат. Нема што да не помислат да направат за саканата личност и секогаш ќе го наградат својот партнер со еден куп комплименти.

Напиши коментар