Free zone

Трик како да сокриете дека сте плачеле

Затоа што понекогаш, доаѓа денот кога навистина ни треба ваков трик.

Не секој треба да знае дека сте имале мал проблем и плачевте непосредно пред да треба да одите некаде. Без оглед на причината за плачење и сакате да ги скриете солзите и отеченото лице, постои еден трик за шминка што ќе ви помогне токму во таква ситуација.

Обожаваме да ги гледаме рутините за шминкање на познати личности кои Vogue редовно ги објавува на својот канал, а последната во серијата чие видео го објавија е Лана Кондор. Уште откако се прослави со улогата во хит филмот „ To All the Boys I’ve Loved Before “, таа постојано беше во јавноста, а нејзината кариера исто така се движеше нагоре. Таа досега работеше вака со еден куп различни стилисти и шминкери, а од некои од нив зеде и неколку трикови. Еден од нив е како да скриете дека плачевте со помош на шминка. Трик што може да ни се најде некогаш на сите.

Тоа е еден од деловите во нејзината рутина што особено го привлече нашето внимание. Го научи тој трик токму на снимањето на овој филм и еве за што станува збор. Сè што ви треба е руменило. Многу руменило. „Имаше еден ден кога бев многу уморна, воопшто не спиев, работев 18 часа на ден и плачев. После тоа се чувствував подобро, но кога дојдов до шминката и му реков на шминкерот – извинете, кога ќе плачам отекуваат очите и изгледам лудо. А таа рече дека само ставив малку повеќе руменило на лицето од вообичаеното и никој нема да забележи дека си плачела “, рече таа во видеото. Така и направи и трикот навистина се покажа како успешен.

Напиши коментар