Free zone

Шик, отмена и елегантна: Како да направите француска пунџа во рок од 5 минути?

Пунџата е секогаш добар избор и со малку труд, може драстично да го промени вашиот изглед.

А, ако сакате вистински шик и елегантен изглед, најдобар избор е „chignon“ или француска пунџа што одговара на која било должина на косата.

Често ја носат sвездите од црвениот тепих, а била популарна и во античка Грција.

Во зависност од изгледот што сакате да го постигнете, таа може да биде лежерна, но и многу гламурозна.

Вие бирате!

Погледнете како да направите француска пунџа:

Напиши коментар