Astro&Horoscope

3 знаци во Зодијакот што можат да бидат сродни души на Близнаците

За волја на вистината, на Близнаците брзо им здосадува сè и сешто.

Овој знак не е тип на личност која може да има само една сродна душа. Како исклучително социјален и логичен воздушен знак, Близнаците многу добро знаат дека во светот има милијарди луѓе, затоа зошто воопшто да се ограничите на една личност? Како некој што сака да флертува, да трепери и да заведува, Близнаците се оној кој брзо се заситува од она што се случува околу него. Сепак, тоа не значи дека еден Близнак не може вистински да се за inуби и да биде со некого до крајот на животот. Според астролозите, постојат 3 знаци кои можат да бидат сродни души на Близнаците.

ЛАВ

Лавот е фиксен огнен знак кој носи стабилна енергија на Близнаците. Близнаците Лав едноставно сметаат дека е неодоливо. Воздухот е царството на умот, додека огнот е царство на духот, така што овие два знака претставуваат многу креативен тим. Двајцата се познати по љубопитноста и уметничките црти на своите деца. Нивната соработка е вредна за внимание. Исто така, обајцата се многу дружеубиви и имаат тенденција да имаат широк круг пријатели. Во спалната соба, Лав и Близнаци многу добро се согласуваат. Тие гледаат на сексот на ист начин и се подеднакво независни. Тие секогаш ќе се обидат да се забавуваат за двајцата и ќе им биде многу лесно да го одржат пламенот на љубовта.

СТРЕЛЕЦ

Спротивностите имаат тенденција да привлекуваат. Двоецот Стрелец и Близнаци не може да биде поочигледен пример. Додека Близнаците владеат со третата куќа во астрологијата, што е царството на долниот ум, Стрелецот владее со деветтиот, што претставува повисок ум. Постои силна ментална и духовна врска помеѓу нив, што ретко може да се види меѓу другите знаци. Двајцата ликови сакаат да бидат во движење и ја истакнуваат својата независност. Лесно е да бидат во чекор со едни со други, како и да му дадат на својот сакан доволно слободен простор. Во спалната соба очекувајте огномет кога станува збор за Стрелец и Близнаци. Додека тие сакаат да водат горчливи разговори надвор, тие ќе најдат начин да се смират во спалната соба.

ВОДОЛИЈА

Не е тешко да се заклучи зошто Близнаците ги привлекуваат Водолиите бидејќи тие се толку слични едни на други. Водолијата е тој што ќе ги следи Близнаците во однос на интелектот, комуникацијата и дружењето со луѓето. Таа исто така ќе знае како да го задржи умот на Близнаците стимулиран на начин на кој другите не можат. Ова е особено важно во однос на нивниот сексуален живот затоа што и двајцата имаат потреба од ментална стимулација во кревет. Фиксната природа на Водолијата ќе им помогне на Близнаците да ги применат своите идеи и мисли.

Напиши коментар