Celebrity

5 ПРАВИЛА на Кендал Џенер за одржување на убавината

Ова се нејзините совети за тоа како да ја одржувате својата убавина и да бидете секогаш средени и свежи.

Младата манекенка Кендал Џенер призна дека не вежбала веќе четири месеци и не само што не тренира редовно, туку и не секогаш се придржува до здравата исхрана.

„Ја сакам целата нездрава храна. Пица, пржено пилешко, сето тоа “, вели 20-годишната манекенка. А, кога станува збор за одржување на убавината, таа нема посебни тајни. „Јас сум многу мрзлива кога станува збор за одржување на убавината. „Ништо за моите навики не е ништо посебно“, додаде Џенер.

Сепак, постојат мали трикови на кои се придржува помладата сестра Ким Кардашијан за да блесне на секоја модна ревија и модно снимање. Ова се нејзините совети за тоа како да ја одржувате својата убавина и да бидете секогаш средени и свежи.

Секогаш, но секогаш вадете ја шминката навечер
„Јас многу значење му посветував на миењето на лице, дури и пред да станам модел. Но, сега многу повеќе се грижам за тоа затоа што постојано носам многу шминка. Го мијам лицето најмалку два или три пати на ден “, вели Кендал.

Држете ги рацете подалеку од лицето
Друг трик за убавина што го зеде од нејзините постари сестри: „Тие сакаа да не поминувам низ истите проблеми како нив кога беа на моја возраст, па затоа ме советуваа никогаш да не го допирам лицето и мозолчињата и да ставам крем за очи.

Кафеава сенка за очи за природен изглед
Како заштитно лице на брендот Estee Lauder, таа исто така учествуваше во создавање палета на сенки за очи во кафеави нијанси. „Го обожавам природниот изглед што го постигнувам со кафеава нијанса, па затоа создадов сенки во тие тонови“, додава Џенер.

Измијте ја косата пред спиење за совршени кадрици
„Мојата коса е многу права и свилена. Така, ја мијам косата пред спиење и ја замотувам во мала пунџа и наутро имам дефинирани локни. Значи, без многу напор, имам совршена фризура секој пат “, советува таа.

Пијте многу вода
„Внесувајте многу течности во текот на денот“, е најважниот совет за убавина што го нуди Кендал. „Ова е потребно за вашата кожа да биде секогаш хидрирана и свежа.

Напиши коментар