After Midnight

9 работи што ги обожаваат заљубените мажи

Вљубениот човек блеска, а еве на што треба да обрнете внимание

Кога ќе се вљубат, мажите се однесуваат сосема поинаку од вообичаеното.

Некои од овие работи можете да ги забележите, а некои не.

Затоа е исто така интересно да се погледнат работите што заљубените мажи тајно ги обожуваат.

 1. Со насмевка размислува за вас
  Не е важно дали е под стрес на работа, заглавен во сообраќајот или само листа по социјалните мрежи. Ако е среќен, тој во животот ќе има жена што може да му измами насмевка. Самата помисла на неа или нејзиното име ќе го осветли како огномет.
 1. Сака кога ќе ве насмее
  Дали некогаш сте забележале момче кое како да добива ветер во грб кога ќе успее да ве насмее?
  Еден маж сака да гледа жена како се смее. Па дури и повеќе од тоа, тој сака да биде изворот на таа насмевка, дури и ако тоа значи дека ќе прави глупави шеги само за да ја насмее.
 2. Тој сака да биде во ваша близина
  Без разлика дали се гушкате на каучот или стоите еден покрај друг чекајќи такси, мажот сака да биде во близина на саканата жена. Тоа е одличен начин да се чувствувате поврзани со некого – и физички и емоционално.
 3. Му се допаѓа начинот на кој се насмевнувате откако ќе ве бакне
  Го знаете тоа еуфорично чувство што ве обзема кога ја бакнувате вистинската личност?
  Понекогаш, нема друга реакција на тоа чувство, освен само насмевка.

 1. Сака кога ве фаќа како го гледате
  Мажите, исто како и сите други, сакаат да се чувствуваат посакувано. Многу пати, кога бараме врска, се чувствуваме како постојано да се обидуваме да се докажуваме за да привлечеме внимание.
  Кога се со жена со која чувствуваат дека навистина сакаат да бидат, на светот нема подобро чувство за мажите.
 2. Сака кога ги правите оние смешни мали работи што веројатно не ни знаете дека ги правите
  Можеби играте со вашата коса кога сте малку нервозни или можеби го удирате по рамото кога сте (малку) лути.

Што и да е, вие го тоа го правите спонтано, но тој го забележува. Тој забележува, бидејќи тоа е една од многуте мали нешта што ве одделуваат од која било друга жена што некогаш ја запознал. И тој му се допаѓа.

 1. Тој сака да го слуша вашиот совет
  Ако маж во вашиот живот не го бара само вашето мислење, туку навистина го зема предвид и тоа е одлучувачки фактор за неговите одлуки, тоа е одличен знак.
 2. Сака кога имате физички контакт со него
  Мислиме на ситници – лежерни прегратки, бакнежи на образ, рака на колено додека седите до него или околу него додека одите.

Ова се работи што ги правите само со некој за кој навистина се грижите.

 1. Тој сака да ве гледа во очи
  Понекогаш е непријатно да ги гледате другите во очи. Не сте сигурни каде да погледнете, со кое око да го погледнете или можеби само треба да го погледнете коренот на носот. Но, со вас е поинаку. Чудната вибрација исчезнува и се заменува со возбуда.

Напиши коментар