Astro&Horoscope

Ако знаците на Зодијакот имаа СУПЕР МОЌИ, еве кои би биле

Секој знак на Зодијакот е особено добар во нешто и за таа посебна карактеристика можеме да кажеме дека тоа е неговата супер моќ.

Овен – неограничена енергија
Она што може да ги дефинира припадниците на овој знак како суперхерои е дефинитивно нивната неограничена енергија.

Кога имаат цел за која навистина се грижат, можат одеднаш да се движат „побрзо од куршум“, не мора да спијат, јадат, сè со цел да го добијат она што го сакаат.

Бик – супер сила
Изреката „силен како бик“ постои со причина и доколку припадниците на овој знак имаат само една моќ, тоа сигурно би била супер моќ.

Ова се однесува не само на физичката сила, туку и на емотивната, бидејќи Бикот може да се справи со предизвиците и да се справи со тешките ситуации подобро од сите други знаци.

Близнаци – апсорбираат информации
Она што е само фасцинантно кај Близнаците е колку податоци можат да апсорбираат за кратко време.

Нивната ментална енергија и капацитетот на мозокот се вистинско чудо.

Рак – моќта на емпатијата
Доколку припадниците на овој знак имаа само една моќ, тоа дефинитивно ќе беше способноста на неверојатна емпатија што ја поседуваат.

Тие се способни да ги разберат и разберат скоро сите човечки мотиви околу нив и можат да се поврзат со секоја емоционална состојба во која може да се најде некое лице. Покрај луѓето, тие лесно можат да воспостават врска со растенија и животни.

Лав – огнен господар
Силата што ја добиваат од Сонцето, заедно со нивниот врел темперамент, ги прави припадниците на овој знак господари на огнот.

Со својот оган, тие можат да ги заштитат своите соседи и да ги истушираат своите непријатели ако им се приближат.

Девица – човечко торнадо
Во светот на суперхероите, брзината и интензитетот што ги красат припадниците на овој знак ќе ги претворат во човечко торнадо.

Тие можат да размислат пет чекори напред и да внесат збунетост во својата околина. Тие доаѓаат како торнадо и заминуваат пред некој да разбере што сакал, но тие секогаш го добиваат она за што дошле.

Вага – менување на формата
Вагите се украсени со неверојатна моќ на адаптација, а како суперхерои, припадниците на овој знак би имале моќ да ја менуваат формата.

Тие можат да се прилагодат на луѓето, околината, ситуациите и поради нивната моќ можат да го доживеат животот преку разни позиции и форми.

Скорпии – читатели на душата
Никој како Скорпија не може да чита нечија душа и тоа би била нивната супер моќ.

Заради нивната аналитичност, логично размислување и перцепција, тие можат да видат подобро од сите други, само со гледање во нечии очи, што чувствуваат, што ги боли и какви се „одвнатре“.

Стрелец – детектор за лаги
Припадниците на овој знак многу лесно можат да ја извлечат вистината од некого и нивната супер моќ би била да откриваат лаги.

Тие се во состојба да извлечат дури и најскриени тајни од нивните соговорници со мали манипулации и да разберат кои се нивните вистински намери.

Јарец – управител на мисли
Тие се украсени со огромна ментална сила и упорност благодарение на што можат да управуваат со другите и со своите одлуки.

Нивната супер моќ би била контрола на умот. Со разни тактики, можам да им ги вметнам мислите на луѓето во нивните глави и да ги натерам да прават се што замислува Јарецот.

Водолија – невидливост
Во светот на суперхероите, нивната моќ би била невидливост. Способноста тие да исчезнат од некои ситуации што не им одговараат е едноставно зачудувачка.

Поради нивната моќ, тие непречено може да патуваат низ целиот свет и да доживеат неверојатни ситуации.

Риби – креатори на светови
Способностите на Рибите во сонување не се споредливи во Зодијакот и во светот на суперхероите тие ќе бидат оние кои ќе можат да создадат нови светови со својата фантазија.

Оваа моќ ќе им даде можност да бидат владетели на фантастичните светови.

Напиши коментар