Celebrity

Аријана Гранде го собори 20. Гинисов рекорд Гинисовата книга на рекорди минатата недела објави дека тоа е нов успех на Аријана Гранде

Гинисовата книга на рекорди минатата недела објави дека новиот успех на Аријана Гранде е „најмногу песни што дебитираа на првото место на„ Hot 100 “на Билборд, а нејзините пет синглови беа меѓу првите.

„Извонредно е што Гранде во моментов е единствениот уметник кој го постигнал тоа во историјата“, беше напишано на официјалната веб-страница на Гинисовата книга на рекорди.

Некои од најпопуларните гинисов рекорди на популарната пејачка се:

  1. Најслушаната песна на Spotify
  2. Повеќето следбеници на Spotify
  3. Првата соло песна која ги зазеде првите три позиции на американските топ листи
  4. Најмногу 40 песни на американските топ листи на една пејачка
  5. Повеќето претплатници на YouTube каналот за музичари
  6. Најслушан поп албум за една недела во САД
  7. Повеќето номинации за МТВ
  8. Повеќето слушатели месечно на Spotify меѓу пејачи

Шестиот, како и нејзиниот нов албум „Позиции“, беше објавен на 30 октомври 2020 година. Синглот „Позиции“ достигна број еден на Билборд Хот 100 до 7 ноември 2020 година.

Другите нумери број еден на листата на синглови во Билборд Хот 100 вклучуваат „Фала У, Следно“, „7 прстени“, „Заглавен со У“ (Justастин Бибер) и „Дожд врз мене“ (Лејди Гага)

Деби-студискиот албум на пејачката со наслов „Твое навистина“ беше објавен во 2013 година и беше број еден на САД Билборд 200. Нејзиниот сингл „The Way“ влезе во првите десет хитови на Билборд Хот 100.

Напиши коментар