Celebrity

Били Ајлиш и Росалија снимија заедничка песна за новата епизода од „Euphoria“

Били Aјлиш и Росалија се здружија во песната „Lo Vas A Olvidar“, која беше објавена вчера за серијата „Еuphoria“, а двете sвезди навестуваа на заедничко издание скоро една година.

Возбудата на фановите кои ја чекаа оваа соработка не стивнуваше со текот на времето, а музичарите пред некој ден официјално објавија што ги чека и со тоа ја потресоа јавноста.

Резултатот е возбудлива песна, препеана на шпански јазик, која ги претставува и Били и Росалија во ново светло. Двете се појавија и во придружното видео зад кое стои наградуваниот режисер Набил.

Песната беше објавена како придружна песна на втората специјална епизода од серијата на HBO „Еuphoria“. Оваа епизода е достапна од 23 јануари на HBO GO.

Во декември, премиерата ја имаше својата прва епизода, која се случува за време на Божиќната прослава и ја следи Руе (Зендаја), која сè уште се опоравува откако Џил ја остави на станицата. Втората епизода ја следи Џил, која се сеќава на изминатата година за време на Божиќните празници.

Напиши коментар