Astro&Horoscope

Близнаците имаат долги раце и нозе, а Стрелецот е најзгодниот знак на хороскопот – дали sвездите го одредуваат физичкиот изглед?

Ако верувате во хороскоп, тогаш сигурно ќе ве интересира како истите тие sвезди го одредуваат вашиот физички изглед.

Овен
Овните се атлетски, имаат мускули и покрај прекумерната тежина. Тие дејствуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Тие често имаат потемен тен и права, густа, а понекогаш и црвена коса.

Нивниот изглед е во согласност со силната и енергична личност карактеристична за овој знак. Тие не се склони кон дебелеење, а најчесто се облекуваат спортски и едноставно.

Бик
На пријатното и симетрично лице на Биковите, се издвојуваат очните капаци, заоблен нос, полни усни и сјаен тен.

Припадниците на овој знак обично имаат хармонична фигура и пропорционално тело, така што тежината е рамномерно распоредена кога ќе се здебелат. Тие изгледаат многу пријатни за окото, силни и кревки во исто време. Тие сакаат да се облекуваат елегантно.

Близнаци
Близнаците се секогаш подготвени за акција. Експресивните лица често изгледаат помладо отколку што се, а нивните очи се многу видливи.

Тие имаат прилично долги раце и нозе, тие обично се тенки и високи, па изгледаат многу доброто и елегантно. Припадниците на овој знак немаат толку истакнати мускули или струк. Тие сакаат да носат различни стилови.

Рак
Раковите обично имаат тркалезно лице и истакнати јагоди, но исто така се украсени со впечатлив нос – не мора да биде голем, но има специфична форма. Нивните бради се заоблени, а косата е темна и малку ретка.

Иако можат да бидат витки во младоста, повеќето ракови добиваат многу тежина по 30-тата година од животот. Нивните вратови се обично пократки и обично имаат чувствителна кожа. Тие изгледаат како нежна и суптилна личност.

Лав
Лавовите се познати по гривата, нивната густа и сјајна коса е вистински заштитен знак. Покрај тоа, лавовите се украсени со широко чело и широка вилица, како и со убаво обликуван нос. Тие обично се силна мускулатура. Тие сакаат да се облекуваат модерно и да се облекуваат.

Девица
Девиците, без разлика дали се мажи и жени, се прилично слаби, а вишокот килограми обично се акумулираат во рацете и стомакот. Материјалите и цртите на лицето се хармонични, па затоа се класифицирани како убави ликови.

Тие имаат нагласени јагоди и веѓи. Тие сакаат да носат облека со неутрални бои и да се облекуваат елегантно.

Вага
Вагите имаат многу пријатно лице, овална форма. Тие често се повеќе од просечни, а како појава делуваат многу софистицирано. Тие обично имаат многу впечатлива боја на очите.

Долниот дел од нивното тело е често посилен од горниот, па затоа градите и струкот им се потесни од остатокот од телото. Вагите сакаат да се облекуваат и да го негуваат нивниот изглед.

Скорпија
Дури и кога се слаби, скорпиите имаат прилично силна конституција на телото. Имаат малку пошироки рамена, впечатливо лице со сензуални усни и продорни очи, но и неправилен нос.

Припадниците на овој знак обично имаат кафеава и густа коса. Скорпиите сакаат да се средуваат, но не сакаат да изгледаат агресивно.

Стрелец
Стрелецот е најзгодниот знак на целиот хороскоп. Просечна висина, спортска градба, но тој природен дар лесно може да се расипе со прекумерно уживање во храната.

Има малку издолжено лице, тркалезно чело и изразени светли очи. Тие сакаат да се облекуваат спортски и едноставни.

Јарец
Јарците изгледаат незабележително, но се издвојуваат бидејќи се прилично ковчести. Тие имаат елегантен и долг врат, како и ковчести рамена.

Тие обично се со пониска и средна висина, а очите им се големи и видливи. Тие имаат вовлечена брада, импресивни заби и убава насмевка. Јарците сакаат убава облека, но не сакаат да се облекуваат вулгарно.

Водолија
Водолијата е обично со средна висина или ниска. Тие имаат поцелосно лице и посветол тен. Кога ќе се здебелат, често добиваат подбрадок, а по 30-тата година од животот може да имаат проблеми со телесната тежина.

Тие обично имаат помали раце и нозе, но убави нозе. Нивните очи се малку насолзени, но убави и меки, големи усни. Припадниците на овој знак не придаваат големо значење на облеката.

Риба
Рибата ја краси прекрасен тен, мека кожа и убави црти на лицето, кои обично имаат кружна или овална форма. Тие имаат силна и густа коса, додека нивните очи се најубавата одлика. Горниот дел од нивното тело е обично потенок од долниот дел, кој е заоблен и широк.

Напиши коментар