After Midnight

Бојата на долната облека открива за вас

Честопати велиме дека жените кои носат црвена долна облека се страствени, но и други бои на долна облека зборуваат за поубавиот пол. Психологот Карен Хелер верува дека боите влијаат на расположението, однесувањето, на тоа како другите нè перципираат, но исто така открива и за нејзината страст.

„Можете да го„ зачините “вашиот интимен живот играјќи со бои“, вели Карен. – Жолт градник носат жените лојални на партнерот и копнеат по нежност, а оние кои претпочитаат црвена боја не губат време на романтични игри, сакаат возбуда и пробуваат нешто ново во спалната соба.

Дамите кои сакаат да носат розова, светло сина или зелена долна облека зрачат со љубов и оптимизам. Имаат детски шарм, околината ги доживува како неодоливи, сакаат да се забавуваат и секогаш бараат нови авантури. Ако главно носите градник во боја на кожа, тоа значи дека сте организирана, природна, реална и опуштена личност која не крие ништо.

Девојките кои се одлучуваат за бела долна облека се обидуваат да ја зачуваат приватноста. Тоа е бојата на невиноста, страста и тајните, но и девојки кои сакаат да ја истакнат природната убавина.. Белата е карактеристична за мирните и сериозни жени, оние кои се грижат за својот партнер и не се плашат од сопствените емоции.

Црната боја укажува на скриени емоции, зборува за храбра и амбициозна жена која се наведнува кон класичниот стил и не ги следи модните трендови. Таа сака партнер со кого може да има долга и сериозна врска, но тоа не значи дека се согласува на монотона врска.

Напиши коментар