Free zone

Бојата на карминот непогрешливо го открива вашиот карактер

Дали знаете дека вашата омилена боја на кармин може да открие многу за вашата личност? Која боја ја користите најчесто?

Светло-црвена за фатална

Светло – црвениот кармин кажува само една работа – сакате да бидете забележани. Оваа боја симболизира самодоверба, но и ваша волја да им покажете на сите колку сте страствени и сензуални. Вие само сакате другите да ви се восхитуваат.

Виолетово -сиви нијанси

Ако сакате да изберете сенка помеѓу виолетова и сива, тоа може да значи дека сакате контрола. Оваа боја на бел слез открива дека точно знаете што правите, организирани сте и трпеливи. Ако сакате суптилно да убедите некого да направи нешто, ставете го овој кармин.

Боја на праска за дарежливи

Оваа нијанса испраќа порака дека сте несебични, љубезни и дарежливи. Вие се грижите за семејството и пријателите и затоа тие секогаш ве поддржуваат. Среќни сте што одвојувате време, енергија и љубов кон другите. Ако сакате да им се допаднете на оние кои, ставете кармин во боја на праска.

Пинк за авантуристи

Вие сте авантурист и не се плашите да му ја покажете на светот својата малку дива страна. Вие сте секогаш таму за да запознаете нови луѓе, места и ништо не ве плаши. Ако сте од оние кои не сакаат да ризикуваат, можеби е време да го пробате импресивниот розов кармин, тоа ќе ви помогне да започнете нови предизвици.

Темно црвено за страсните

Сакате да заведувате, не брзајте кога сакате нешто и повеќе би сакале да бидете напнати. Уживате во секој момент. Во љубовта претпочитате лесна несигурност и возбуда отколку брзо да победите. Кармин во боја на зрели цреши е идеален за оние кои би сакале да ги оживеат страстите во врската.

Беби – розе за нежни

Вие секогаш би сакале да бидете неодоливи, бидејќи и самите сакате сè што е нежно и пријатно за око, особено децата и малите животни. Ако можеби сте премногу остри или крути, па би сакале да ја разбудите вашата помека страна, испробајте го овој кармин, ќе изгледате попријателски расположено.

Вамп црно

Иако црниот кармин е многу поврзан со нешто негативно, ако сакате да го ставите, тоа значи дека сакате црн хумор и дека не е лесно нешто да ве маѓепса. Веројатно ве привлекува инди-музика и приказни за бунтовниците. И ако сакате да ја истражите вашата потемна страна, црниот кармин ќе ви помогне.

Темносина, зелена, жолта за креативците

Секој необичен кармин вели дека сте креативни и имагинативни. Без разлика дали сте повлечени или отворени, нема сомнение дека сте уметничка душа. Овие необични бои се вистинскиот избор за оние кои премногу се грижат што мисли околината за нив.

Напиши коментар