Celebrity

Чарли’Д Амелио се посрамоти како никогаш досега: Нова интернет – драма го означи почетокот на овој месец!

Новата интернет-драма го означи крајот на јануари и почетокот на февруари 2021 година, а актерките се сосема неочекувани – две Чарли, Чарли Д’Амелио и Чарли XCX.

Д’Амелио го виде хаштагот #HereForCharlie и истрча на Твитер за да им се заблагодари на фановите за поддршката. Она што таа не го знаеше е дека тоа е всушност хаштаг за поддршка на кантавторката, Чарли XCX која изгуби пријател под трагични околности.

Фановите на Чарли XCX ја поддржаа откако нејзиниот соработничка и пријателка SOPHIE трагично почина, а поради нивните пораки, хаштагот #HereForCharlie стана тренд низ целиот свет.

Фановите на Чарли Д’Амелио сметаа дека хаштагот е посветен на неа, па затоа почнаа да пишуваат објави за популарната TикТокерка, користејќи го хаштагот, иако немаа идеја што значи тоа.

Тогаш ситуацијата стана уште побизарна: Чарли Д’Амелио ја направи истата грешка како и нејзините обожаватели, откако виде планина од објави за неа. Таа дури напиша и порака „благодарам“, која сега е избришана.

„Гледам хаштаг„ HereForCharli “и размислувам колку сте ми драги“, беше напишано во избришаниот твит.

„Немате идеја колку вашите убави зборови го загреваат моето срце. Среќна сум што ве имам покрај мене! Ве сакам.”

Некои фанови застанаа во нејзина одбрана, велејќи дека грешката не е голема, туку само им се заблагодарија на нејзините следбеници за поддршката. Другите ја осудија.

„Ако навистина кликневте на хаштагот и навистина го прочитавте, ќе знаевте дека тој е посветен на Чарли XCX“, напиша еден корисник на Твитер.

Ниту Чарли XCX ниту Чарли Д’Амелио не ја коментираа оваа грешка, но едно е сигурно: ТикТокерката ќе биде повнимателна во иднина кога станува збор за вакви работи.

Напиши коментар