Astro&Horoscope

Четири хороскопски знаци ги очекува пеколен месец февруари – Ретрограден Меркур создава хаос во Зодијакот!

Ретрограден Меркур создава хаос во Зодијакот, а овие четири хороскопски знаци тоа особено ќе го почувствуваат во февруари!

Овен
Иако може да се чувствувате социјално и екстровертно во првата половина на месецот, во втората половина работите ќе се смират и ќе станете посвесни за вашите чувства. Кога ќе започне сезоната на Риби, ќе се активира вашата потсвест и сите скриени емоции кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Дајте му можност на вашето срце конечно да го почувствува сето она што го носи во себе.

Рак
Овој месец е во знак на трансформација. Треба да се прости минатото, за да се направи простор за иднината и да се прифати дека некои работи не се предодредени да траат вечно. Имате тенденција да го романтизирате минатото, па зошто да не размислите и за иднината? Светот е полн со можности и до крајот на месецот ќе видите колку навистина ги има.

Девица
Меркур, која е владејачка планета на Девицата, е ретроградна, што значи дека ќе бидете збунети, неорганизирани и повеќе конфузни од вообичаеното. Ќе имате чувство дека не правите ништо правилно, а збунетоста во главата ќе го направи тоа да изгледа уште потешко. Но, не очајувајте, сето тоа е само привремено.

Скорпија
Вашите односи со луѓето беа под голем притисок во последно време. Можеби се расправавте со вашиот партнер, лути сте на вашиот најдобар пријател или подготвени сте да започнете кавга, секогаш кога соработниците ќе ве прашаат нешто. Овој месец, треба да ја процените повторно динамиката на вашата врска и да се запрашате како можете да бидете подобар партнер, особено кога ќе се соочите со невољи.

Напиши коментар