Astro&Horoscope

Да изгледате моќно: Дали знаете која боја совршено одговара на вашиот хороскопски знак?

Дали знаевте дека секој хороскопски знак има своја идеална боја? Тоа е бојата во која тие се чувствуваат најдобро и најмоќно, што им го крева расположението и ги прави среќни.

Астролозите сугерираат да се погрижиме да вклучиме неколку парчиња во идеална нијанса во плакарите и да ги носиме кога сакаме да бидеме посамоуверени.

ОВЕН – црвена
Оваа боја ја стимулира страста и енергијата на Овенот и дополнително ги охрабрува да преземат иницијатива. Се чини дека црвената боја бара да обрнете внимание на тоа, а Овенот е знак кој не сака да се игнорира.

БИК – зелена
Целосно одговара на духот на Бик и ја зајакнува нивната вродена врска со природата. Упорниот Бик ја отелотворува идејата за напредок како знак, така што оваа боја што го симболизира растот и развојот одлично му одговара.

БЛИЗНАЦИ – жолта
Инспиративната жолта боја кај Близнаците предизвикува љубопитност и возбуда. Познато е дека жолтата боја ја стимулира левата страна на мозокот, која е задолжена за логично размислување и анализа. Идеално за еден од ментално најсилните хороскопски знаци.

РАК – бела
Белата е боја на интуиција и чистота и совршено одговара на овој нежен, чувствителен и пред се интуитивен знак.

ЛАВ – златна
Тоа ќе го зајакне позитивниот дух на Лавовите и дополнително ќе го загрее нивното топло срце. Лавовите се кралеви во нивно друштво, а златната боја ја симболизира кралската моќ и престиж и веднаш започнува во центарот на вниманието каде што лавовите се одлични.

ДЕВИЦА – кафеава
Класичните, природни и практични нијанси од богатата кафеава палета се идеални за најпрактичниот хороскопски знак. Кафеавата боја претставува стабилност и целосно одговара на карактерот на стабилни и втемелени Девици.

ВАГА – розова
Вагите се шармантни и деликатни, исто како розовите нијанси. Овој знак е магнетски привлечен само по себе. Луѓето се чувствуваат убаво и опуштено во друштво на Вага, а розовата боја само дополнително го нагласува тоа чувство на мир и хармонија.

СКОРПИЈА – црна
Темно, мистериозно, неостварливо – сето тоа е црно. И сите тие се Скорпии. Толку интензивно и посебно, тие ќе изгледаат совршено во боја што целосно го предизвикува нивниот карактер.

СТРЕЛЕЦ – виолетова
Ова е бојата на духовноста и свеста, па затоа не е изненадувачки што тоа го сакаат филозофски умствените Стрелци, кои едноставно изгледаат фантастично во тоа.

ЈАРЕЦ – сива
Јарецот е силен, стабилен, со двете нозе цврсто на земја, многу традиционален и практичен. Во неговата гардероба нема премногу простор за луди нијанси, но затоа кралицата на неутралните бои – сивата – одлично ќе му одговара.

ВОДОЛИЈА – сина
Водолијата е тесно поврзана со морето и небото, па затоа не е изненадувачки што е поврзана со сината боја. Морињата и небото се обоени во сина боја, и тие ја претставуваат слободата – она ​​што независниот Водолија го цени најмногу во светот.

РИБИ – сите пастелни нијанси
Дали има понежен знак од Рибите? Не. Нашите омилени вечни сонувачи се олицетворение на нежност и се создадени за романтични пастелни нијанси кои одговараат на нивната личност и карактер.

Напиши коментар