Astro&Horoscope

Дали сте ист знак? Одлично за Девиците, навистина лошо за Овенот

Истите припадници на земните знаци добро функционираат во љубовта, а најлоши се огнените. Врските со воден знак можат да функционираатт, но со многу трпеливост и прилагодување.

Овен

Веќе на првиот состанок на Овен, ќе се почувствува голема хемија. Но, таа голема страст брзо ќе ги „удри по глава“. Најголем проблем ќе биде нивниот сличен темперамент, затоа кавгите и конфликтите се неизбежни. Сепак, на почетокот на врската и двајцата ќе се обидат, но крајот нема да биде ни приближно убав како почетокот.

Бик

Припадниците на овој практичен и рационален знак се добра комбинација што зрачи со стабилност. Слични ставови и цели се добра основа за долгорочна врска, а можни расправии ќе започнат поради финансиите. Проблеми може да се појават како резултат на меѓусебната пасивност за „подигнување на врската на повисоко ниво“.

Близнак

Флертувањето на двајца Близнаци сигурно има свои привлечности. На нив дефинитивно нема да им биде досадно, а креативноста ќе се рефлектира и во кревет и надвор од него. Сепак, тие се многу нестабилни на долг рок и им треба партнер кој ќе ги „приземји“.

Рак

Врската помеѓу двајца Ракови може да ветува, но со важниот услов двајцата да поминат низ љубовен бродолом и да научат лекции од тоа. И двајцата треба да знаат како да ја ценат емоционалноста на својот партнер и да не ги обвинуваат неговите слабости за да успеат, а исто така треба да се воздржат од постојана анализа на врската.

Лав

Односот помеѓу двајцата огнени припадници на овој знак е обично нестабилен, бидејќи нивната слична природа неизбежно ги води во конфликт. Бидејќи и двајцата се стремат кон доминација, борбата за превласт ќе биде постојана во нивната врска и нема да недостасуваат грди зборови. Сепак, страсните помирувања секогаш ќе ги враќаат едни на други. Но, колку и да се трудите, еднаквоста ќе биде многу тешко да се постигне.

Девица

За припадниците на овој знак може да се каже дека се создадени едни за други. Двајцата имаат големи очекувања од своите партнери и тие се многу свесни за тоа. Се поддржуваат едни со други и ќе го извлечат најдоброто едни од други, а уште подобро е ако биле пријатели и пред да стапат во врска.

Вага

Припадниците на овој знак можат да функционираат како двојка, но исто така ќе треба да вложат многу енергија. Двајцата се стремат кон хармонија во врската и поради тоа ќе избегнат конфликти, но ќе натрупаат фрустрации во себе. Веднаш штом ќе се појават првите проблеми, насобраните фрустрации ќе избијат.

Скорпија

Страсните припадници на овој знак ќе имаат проблеми и несогласувања на самиот почеток на љубовната врска. Нивната врска првично ќе биде обвинета за незадоволство и помирување и постојани емоционални осцилации. Доколку успешно ја надминат оваа криза и најдат заеднички јазик, тие можат да функционираат заедно.

Стрелец

Тешко е за двајца припадници на овој знак да влезат во ситуација од која може да се роди љубовна врска. На самиот почеток, нивниот натпреварувачки дух ќе ги спречи да се поврзат, но ако тоа се случи, обајцата ќе почувствуваат страв од губење на слободата. За среќа, тие ќе бидат искрени едни со други и ќе го признаат тоа без незадоволство.

Јарец

Припадниците на овој знак се комбинираат како да се создадени за стабилни и долготрајни љубовни врски. Тие добро знаат што сакаат во животот и во врската и ако има љубов, двете страни ќе ја почитуваат. Покрај тоа, тие ќе си дадат едни на други добра поддршка во кариерата и ќе ја градат својата врска полека и самоуверено.

Водолија

Иако припадниците на овој знак можат да бидат одлични пријатели, поддршка и друштво во тешки моменти, тие ќе бидат премногу себични во врската. Во почетните фази на врската, тие ќе се забавуваат, но многу наскоро на врската ќе и недостасува подлабок емотивен ангажман и ќе остане површен.

Риби

Однадвор, се чини дека двете Риби се идеална комбинација, а нивната околина исто така ќе го поддржи таквиот крај. Проблемот ќе биде ако и двајцата партнери се инертни по природа и, и покрај големите планови, постигнуваат малку. Тогаш може да се појават незадоволства и болни ситуации. Меѓутоа, ако едната страна е „иницијатор“ на врската, таа може да успее.

Напиши коментар