Astro&Horoscope

Дали знаете кој хороскопски знак е прогласен за најсексипилен?

Вашиот хороскопски знак може да каже многу за вашиот сексапил и за тоа колку привлекувате други луѓе.

Една страница за запознавање спроведе истражување за тоа кој хороскопски знак е најатрактивен за другите.

Иако можеби не се согласувате со нивните резултати, оваа апликација за запознавање објави податоци за тоа дека еден знак предизвикува најголем интерес кај спротивниот пол.

Се покажа дека на врвот на листата се наоѓаат Рибите, со својата чувствителна и шармантна природа и тие најмногу од сите други знаци го привлекуваат спротивниот пол.

Последното место го зазедоа Раковите, кои се чини дека премногу ги кријат своите емоции и чувства, но тоа е стара приказна за нив.

Списокот е исклучително интересен затоа што Скорпијата и Девицата го делат 5-то место, а Лав, Близнаци и Бик се на 7-то место.

  1. Риби
  2. Овен
  3. Водолија
  4. Јарец
  5. Скорпија и Девица
  6. Вага
  7. Близнаци, Лав и Бик
  8. Стрелец
  9. Рак

Напиши коментар