Astro&Horoscope

Дали знаете која е најголемата сила и која е најголемата слабост на вашиот хороскопски знак?

Дали некогаш сте се запрашале кои се вашите јаки и слаби страни според хороскопскиот знак? Забавувајте се и прочитајте го подолу. На некој начин, ова се предностите и недостатоците на секој хороскопски знак, односно неговиот карактер, во кој лежат нивните јаки и слаби страни, пренесуваат медиумите.

Овен

Сила: Овенот е независен, дарежлив, ентузијаст, храбар, решителен, самоуверен, оптимист, искрен и страствен.
Слабости: Луѓето родени во овој знак знаат да бидат нетрпеливи, расположени, импулсивни и премногу мистериозни.

Бик

Сила: стабилност, привлечност, размислување, сигурност, трпеливост, практичност, посветеност и одговорност.
Слабости: Тврдоглавост и посесивност.

Близнаци

Сила: разговорливост, прилагодливост, нежност, приврзаност, љубопитност и можност за брзо учење и размена на идеи.
Слабости: Нервоза, недоследност и неодлучност.

Рак

Сила: Интуитивност, трпеливост, сочувство, упорност, експресивна имагинација, емоционалност и сочувство.
Слабости: Преосетливост, песимизам, сомнеж и несигурност.

Лав

Сила: Креативност, страст, великодушност, срдечност, веселост и хумор.
Слабости: Драматизам, суета, тврдоглавост и нефлексибилност.

Девица

Сила: Практичност, интелигенција, лојалност,љубезност и трудоубивост.
Слабости: Прекумерна критика кон себе и другите, но и опсесија.

Вага

Сила: Нежност, соработка, љубезност, искреност и дружеубивост.
Слабости: Неодлучност, бегство од конфликт и незадоволство.

Скорпија

Сила: страст, лојалност и храброст.
Слабости: Мистерија, тврдоглавост и одмазда.

Стрелец

Сила: Искреност, искреност, оптимизам, дарежливост и одлична смисла за хумор.
Слабости: Непромисленост, нетрпеливост и давање ветувања што не може да ги исполни.

Јарец

Сила: Одговорност, дисциплина, самоконтрола и добра работна етика.
Слабости: Тврдоглавост, себичност и своеглавост.

Водолија

Сила: Прогресивност, оригиналност, интелигенција, духовитост, инвентивност и хуманост.
Слабости: Темперамент, тврдоглавост и прекумерен сарказам.

Риба

Сила: Сочувство, прилагодливост, посветеност, нежност и мудрост.
Слабости: Често бегство од реалноста и верување дека знаат сè.

Напиши коментар