Celebrity

Дејвид Бекам споделува редок поглед од станот во Мајами, вреден 19 милиони фунти – забележете ја големата фотографија од него

Семејството го купило станот уште во 2020 година.

Дејвид и Викторија Бекам го купија својот стан во Мајами вреден 19 милиони фунти уште во 2020 година, но ретко го покажуваа на социјалните мрежи – чувајќи го само за нивните очи.

Во понеделникот, сепак, таткото на четири деца, несвесно им покажа со што се подновил. Станува збор за посебно изработен шлем со боите и логото на неговиот фудбалски тим, Интер Мајами ЦФ.

Додека тој го снимаше краткото видео, мала површина од неговиот стан можеше да се види во одразот – и ако погледнете внимателно ќе видите врамена слика од самиот Давид.

Фотографијата го покажува 44-годишникот во крупен кадар и изгледа сериозно додека позира пред камерата.

Станот на Дејвид и Викторија можеше да се види како се рефлектира на кацигата.

Другите карактеристики што можат да се видат во домот вклучуваат розови столици за маса и две бели тавански ламби.

Се верува дека кланот Бекамови летал во Мајами на Божиќ со цел да ја помине новогодишната ноќ со семејството на свршеницата на нивниот син Бруклин, Никола Пелц, како
и Дејвид да може да работи со неговиот фудбалски тим Интер Мајами.

Уште во април 2020 година, „Обсервер“ објави дека парот ,,фрлил ” 19 милиони фунти (24 милиони долари) на имотот во одморалиштето со седум везди, познато како ,,Музеј една илјада” со 62 ката каде живеат само 100 станари.

Зградата е дизајнирана од познатиот архитект Заха Хадид и е единствениот станбен простор во Мајами кој има хеликоптер, што се наоѓа веднаш над пентхаусот за кој се верува дека го поседуваат Дејвид и Викторија.

Секој пентхаус во зградата има свој базен на покривот, додека секоја соба во секој апартман има прозорци од подот до таванот кои даваат импресивен поглед на Мајами. Заедничките објекти вклучуваат бесконечен базен и бар, спа центар, салон за убавина, бар со акаи, бар за сокови и простор за сончање.

Напиши коментар