Astro&Horoscope

Демаскирани ! Ова се главните причини зошто секој хороскопски знак ја прекинува врската


Луѓето наоѓаат најразлични причини да ја прекинат врската што честопати може да биде потполно несфатливо за оставената личност. Ако се верува на хороскопот, знакот во кој е родена личноста игра голема улога во тоа. Секој од 12-те хороскопски знаци ќе скрши одредена карактеристика на партнерот што едноставно не може да ја поднесе, а која некој друг не би ја ни забележал.

Овен: Посесивност
На независните Овни им е најтешко да издржат посесивни партнери со кои се чувствуваат ограничени и заробени. Луѓето родени во овој знак не се откажуваат од својата слобода во врската и нема да толерираат некој што ги „гуши“, дури и ако тоа го сторат со љубов.

Бик: Непочитување
Гордите бикови очекуваат другите да ги ценат и почитуваат, а за оние кои не се согласуваат на тоа, нема место во нивните животи. Дури и ако сакаат некого многу, дури и најмалото навестување на непочитување од таа личност може да ги промени нивните чувства во еден момент.

Близнаци: Резервираност
Луѓето родени во овој знак сакаат да излегуваат и да водат активен социјален живот. Некој кој е повлечен и не е друштвен, тешко може да ги следи и воопшто не одговара на нивната личност.

Рак: Затвореност
Емоционалните ракови сакаат да покажуваат чувства и го очекуваат истото од својот партнер. Исто така, тие не сакаат тајни и сакаат да споделат сè со саканата личност, па затоа е тешко да останат во врска со емоционално затворени и резервирани луѓе.

Лав: Срамежливост
Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и не се согласуваат да се откажат од тоа дури и заради срамежлив партнер. Тие се многу повеќе ценети од еднакво самоуверени луѓе кои се осмелуваат да ги засенат затоа што сакаат предизвици.

Девица: Пасивност
За амбициозните Девици, кариерата и успехот се најважните работи во животот. Затоа тие едноставно не можат да најдат заеднички јазик со луѓе кои не се амбициозни, односно кои се пасивни, па затоа се чувствуваат неразбрани и несреќни за некој таков.

Вага: Негативност
Вагите гледаат на светот низ розови очила и сакаат да бидат опкружени со слични луѓе кои дополнително ги исполнуваат со позитивна енергија. Во нивните животи нема место за негативност и драма, ниту за луѓето што ги носат со себе.

Скорпија: Неискреност
Скорпиите не можат да ги поднесат лагите. Лажењето е една од најлошите човечки особини, а кога ќе го фатат партнерот како лаже, тоа најчесто значи крај на врската.

Стрелец: Мрзеливост
Родени авантуристи, Стрелците се секогаш подготвени за некоја акција и сакаат да го искористат максимумот од секој ден. Партнер кој не може да ги следи, тешко ќе ги издржи, а ќе им пречи некој што е мрзлив затоа што не сака никој да ги спречува во животот.

Јарец: Неодговорност
Луѓето родени во овој знак обично се најодговорни во нивното општество, поради што не се секогаш популарни, но тоа не им е важно. И иако тие се навикнати да го издржуваат детството на своите пријатели, тоа не е нешто што тие го сакаат од својот партнер. Напротив! Апсолутно не се толерира неодговорност во врска.

Водолија: Практичност
Водолиите се родени сонувачи и обично никогаш не растат до крај. Практичните и реални луѓе воопшто не ги привлекуваат и ако сфатат дека лицето со кое се во врска се обидува да ги „спушти на земја“, тие веднаш ќе раскинат со неа.

Риби: Нечувствителност
Емоционалните Риби обично ги кријат своите чувства од другите, но тие бараат партнер на кој ќе можат целосно да му се отворат. Тие се одбиени од луѓе кои се емотивно недостапни и немаат разбирање за чувствата на другите луѓе.

Напиши коментар