Free zone

Денот на вљубените: прекрасни комбинации за најромантичниот ден во годината

Огнен фустан

Тој прекрасен црвен фустан, толку привлечен и толку модерен. Тоа е едно од оние парчиња облека што никогаш нема да бидат заборавени, и може да се носат во многу прилики. Денот на вљубените е само еден од нив.

Нежна нијанса

А розовата боја е една од оние што може да се носат во секое време, без оглед на приликата. Многу нежна и привлечна, никогаш не можете да погрешите со тоа, бидејќи тоа ќе го освежи вашиот стајлинг во секој случај, и многу лесно можете да го комбинирате со повеќето други бои.

Комбинизонки

Одлична опција за неформални прилики, но има модели кои можете многу лесно да ги носите во свечени прилики. Комбинезоните се многу удобно парче облека и, иако обично ги носиме во текот на пролетта и летото, има и модели кои се прилагодени на зимските услови.

Кожа си е кожа

Кожни панталони или кожни хеланки се многу одлична опција во текот на зимската сезона, а може да ги носите во сите прилики. Да, тоа значи дека можете да ги носите и на Денот на вљубените.

Лелеаво здолниште


Не може да носите размавтано здолниште од тул во сите прилики, но тоа е многу привлечно парче облека. Лесно се комбинира со маици, блузи и кошули, а пред да се одлучите за тоа, проверете какви се временските услови надвор.

Бунтовна варијанта

Чизми до глужд, фармерки и кожна јакна и ќе станете вистинска мала бунтовничка! Сепак, за да не оставите сè на тоа, можете малку да го „омекнете“ овој стил со помош на додатоци. Шапка и интересна шамија ќе ја завршат работата совршено.

Неутрален и огнено

Неутралните нијанси многу го ценат комбинирањето и никогаш нема да погрешите ако ги комбинирате со огнени нијанси (без разлика дали е црвена, портокалова или фуксија).

Чизми над коленото


О, да, многу пожелно во текот на сите сезони (добро, освен лето), чизмите до колена се еден од водечките трендови назад во неколку сезони. Тие се многу модерни, и идеални за студените зимски денови, но и за повеќето комбинации. Фармерки и чизми над коленото? Совршено! Мини здолниште или мини фустан и чизми над коленото? Уште подобро!

Напиши коментар