Astro&Horoscope

Девојките родени во овие 3 знаци кои секој сака да ги ожени

Љубовта е најубавото чувство на светот и секој од нас фантазира за партнер со кого ќе го помине целиот свој живот и ќе ги сподели и доброто и злото. Во денешно време, кога браковите се повеќе се распаѓаат, вистинска среќа е да се најде личност со која ќе градиме сè и во која ќе ја најдеме својата половина.

Жените родени во овие три хороскопски знаци се сметаат за најдобри партнери во чие друштво ужива секој маж.

ОВЕН

Жената родена во знакот Овен е силна, самоуверена и храбра. Нејзината бестрашност, темперамент и храброст го собори човекот од нозе. Секогаш е подготвена на компромис, дава многу, но очекува и многу од нејзиниот партнер. Со неа, тој често станува поодговорен и благодарение на нејзината поддршка се чувствува способен да постигне сè што замислува.

Таа стои цврсто на земја, реална е во љубовта и тешко е да се победи. Маж кој успева во тоа може да биде сигурен дека е заљубена во него. Како мајка, таа е строга и благодарение на нејзините образовни методи, ги воспитува своите деца како победници и лидери. Од партнерот очекува силен карактер и одлучност.


РАК
Жените родени во овој хороскопски знак ги сакаат своите партнери „до коска“ – тие не знаат за љубов со половина срце. Љубовта на нивниот партнер е важна за нив во секое време и тие ќе сторат сè за него. Понекогаш имаат тенденција да драматизираат непотребно поради тривијални работи, но тоа не е ништо во споредба со убовта што сакаат да ја дадат.

Ги привлекува топол семеен дом во кој добрата храна исто така игра важна улога. Тие се одлични готвачи и особено сакаат да уживаат во подготовките за своите најблиски. Тие се посветени мајки на кои децата секогаш им се на прво место, а од човекот во нивниот живот очекуваат само љубов и искреност.


ЛАВ
Горда и страствена, жена родена во знакот Лав бара партнер кој може да и парира во сè, особено оној кој е силен како и таа. Таа има вроден шарм и не вложува многу напор да освои партнер.

Можеби на моменти е прилично фокусирана на себе, но пред се е верна жена која несебично сака. Таа ќе се бори за себе и за својот партнер исто како вистинска лавица и ќе биде подеднакво заштитничка и кон своите деца.


Напиши коментар