Celebrity

Диета на Саманта од серијата „Сексот и градот“ за витка линија – таа има 64 години и изгледа одлично

Со години важеше за најзгодната актерка, а денес на 64 години изгледа феноменално. Актерката Ким Катрал во едно интервју откри како успева да изгледа толку добро и кои се нејзините тајни.

Ако мислите дека се откажува многу, се лажете. Вистината е дека е прилично едноставно да се биде во топ форма, а еве ги нејзините совети:

Ким со години се храни по принципите на диетата Перион. Со оваа диета скоро никогаш не сте гладни, а резултатите се одлични. Освен што одржува витка линија, има корисен ефект и врз изгледот на кожата.

Станува збор за антиинфламаторна диета која ги вклучува сите групи на храна, а особено здравата храна како свеж лосос, зелен зеленчук, шумско овошје и екстра девствено маслиново масло. Шеќерите се забранети, а внесот на јаглени хидрати се намалува. Оваа диета се смета за една од најздравите.

„Мојата кожа изгледа одлично само благодарение на оваа диета“, рече Ким. Го слушам моето тело и не му одрекувам ништо. Се обидувам да бидам дисциплинирана, но не е грев да се јаде нешто слатко од време на време – вели таа.

Покрај правилната исхрана, таа ужива и во вежбањеСакам да вежбам, отсекогаш сум бил спортско тип. Се обидувам да бидам активна барем 30 минути на ден. Ако не можам да одам во теретана, тогаш барем можам да направам брза прошетка во паркот.

Напиши коментар