Celebrity

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се сè уште свршени, но „Далеку од тоа дека повторно планираат свадба“

Џенифер Лопез и Алекс Родригез сè уште се заедно по дојавите дека раскинале. Алекс е во посета на Џенифер во Доминиканската Република (каде што таа го снима Shotgun Wedding ). Очигледно обединувањето оди „одлично“ и тие „изгледаат многу посреќни“.

“Иако Џенифер снимаше, таа успеа да помине време и со Алекс. За нив беше одлично да поминуваат време заедно”, изјави извор за Пипл. “Двајцата изгледаат многу посреќни. Сепак, тие ги земаат работите полека. Тие сè уште имаат многу да дознаат пред нивната врска повторно да биде одлична”.
Изворот вели дека Џенифер била „многу подготвена да се откаже“ од врската, но „е среќна што се уште се заедно“. Очигледно, таа исто така „се бори со прашања за доверба“ и „тие се далеку од планирање свадба повторно, но сепак се верени“.

Во меѓувреме, Пејџ Шест го потврди ова ажурирање на статусот на врска, со извор кој рече: “Тие имаа одлични неколку дена во Доминиканската Република. Тие продолжуваат да работат низ на пребродување на кризата. Тоа е статус кво во моментов. Тие се заедно”.

Извор претходно изјави дека Џенифер „неодамна беше многу вознемирена на снимањето“ на новиот филм и дека „последните две недели тие не беа заедно и последните неколку дена не беа добри… Имаше неколку луди проблеми “.

Да се надеваме дека во иднина работите ќе се средат!

Напиши коментар