Celebrity

Џошуа Басет објави уште една песна: Се оправда дека е напишана пред половина година и дека нема никаква врска со хитот на Оливија Родриго

Драмата што се појави откако Оливија Родриго го објави својот сингл “Driving Licence” не се смирува.

Приказната дека таа е дел од триаголникот во кој се наоѓаат Џошуа Басет и Сабрина Карпентер брзо беше демантирана, но тоа не значи дека обожавателите се откажале од оваа теорија.

Басет додаде гориво на огнот со новиот сингл, насловен “Only a Matter of Time”.

„Ја напишав оваа песна пред половина година, a ова издание беше планирано со месеци!“, Напиша тој на социјалните мрежи, оправдувајќи и спречувајќи ги фановите да кажат дека ова е уште еден одговор на песната на Оливија.

За нив е сосема нормално да мислат дека, затоа што ако ги прочитате зборовите, невозможно е да не мислите дека песната е за неа.

„Ја напишав оваа песна во летото 2020 година во време кога социјалните мрежи внесоа многу темнина во мојот живот“, додаде Џошуа.

„Беше лековито да се изгасне телефонот, да се исклучи бучавата и само да се пишува. Социјалните мрежи ни носат добри работи, но тие честопати се и место каде што луѓето можат да кажат што било, без оглед колку е тоа лажно или штетно и без никаква одговорност. Мора да бидеме многу љубезни едни кон други и да разбереме дека зад екранот постојат вистински луѓе “, заклучи тој.

Напиши коментар