Astro&Horoscope

ЅВЕЗДИТЕ ГО ОДРЕДУВААТ ОБЛИКОТ НА ВАШИОТ ЗАДНИК Водолија и Лав имаат „квадрат“ задник, Вагите и Девицата имаат „превртено срце“, а останатите …

Американскиот пластичен хирург Метју Шулман, кој испитал повеќе од 50.000 задник, тврди дека типот на задникот се одредува според односот на карлицата и колковите, количината на масни наслаги, големината на глутеалните мускули и начинот на кој тие се приврзуваат на бедрената коска. Сепак, астролозите веруваат дека обликот на задникот го одредувале Ѕвездите.

Според обликот, тие се поделени во форма на буквата “В”, квадратна форма, форма на буквата “А”, кружно и “превртено срце”. Астрологијата тврди дека задникот може непогрешливо да претпостави во кој хороскопски знак се родени.

В облик

Ако линијата што оди од карлицата до колковите има остар агол, вашиот задник има форма на буквата „В“ кога се гледа одзади. Овој вид на задник најчесто се наоѓа кај жени родени во знакот на Скорпија и Јарец.

Квадратна форма

Ако линијата помеѓу колковите и надворешноста на бутот формира агол од 90 степени кон земјата, ова е вашиот тип позадина. Задникот од оваа форма ги краси Водолијата и Лавот.

А форма

Жените со градба во форма на круша имаат ваков тип на задник и се карактеризираат со продолжение од колковите надолу. Дами родени во знакот на Близнаци, Овен и Риби имаат ваков задник.

Круг

Оваа форма имаме можност да ја видиме на Ким Кардашијан или Jенифер Лопез. Рак, Стрелец и Бик претежно имаат заоблен задник.

Превртено срце

Ова е кружен облик кој е подложен на силата на гравитацијата отколку претходниот тип. Има кривина кон надворешните колкови, но и поголем волумен во долниот дел на колковите. Кривата „во облик на срце“ гордо ја шетаат жени родени во Вага и Девица.

Напиши коментар