Celebrity

Елтон Џон ја покажа неверојатната игротека на синовите и одбележа посебна пригода

Елтон Џон оваа недела наполни 74 години и денот го помина со луѓето кои најмногу ги сака, „моите три прекрасни момчиња“.

Тој на Инстаграм во четвртокот, им дозволи на обожавателите да ѕирнат во игротеката на неговите деца додека позираше со роденденската торта – која беше со бројки во форма на седумдесет и четири и украсена со боровинки и малини.

“Го имам најдобриот роденден досега со моите 3 прекрасни момчиња. Што може да биде подобро ??” напиша тој.

На сликата, неговите два сина можеа да се видат зад него како играат покрај пулт полн со играчки од „Војна на Sвездите“. Под пултот се гледаат многу проѕирни пластични кутии, без сомнение уредно исполнети со бројни играчки и игри.

Големата семејна соба е совршен простор за двете момчиња на Елтон и Дејвид Фурниш, Захари (10 г.) и Илија(8 г.). Неколку забавни ги красат четирите ѕида, вклучувајќи црвена ракета, портокалова кошарка и шарен тренер.

Задниот дел од собата е направен од полици исполнети со книги и суперхерои на Марвел.

Елтон Џон ја покажа игротеката на неговите синови.

Другите додатоци кои се наоѓаат во собата вклучуваат мини тросед, кој без сомнение им бил купен на момчињата кога биле помлади и голем килим, каде што најверојатно играат заедно после училиште.

Фановите и пријателите на пејачот бргу му посакаа среќен роденден, вклучувајќи ги Елизабет Харли, Кајли Миног и холивудската sвезда Кевин Бејкон.

Другите беа импресионирани од неговото роденденско задоволство. “Таа торта изгледа вкусно”, напиша една, додека втората додаде: “Среќен роденден, се надевам дека ќе има убава подготовка со таа прекрасна торта! Xx”.

Напиши коментар