Celebrity

Еве зошто Тејлор Свифт не го сними веднаш својот деби албум

Тејлор Свифт објави дека ќе го издаде својот прв, повторно снимен албум во април, но ова не е деби албум што го издаде!

31-годишната девојка откри дека Fearless биде првото повторно снимено издание, што беше нејзин втор албум.

Можеби сте како нас и се прашувате зошто таа не започна со својот прв албум што го носеше нејзиното име.

„Одлуката за албумот што ќе ја препратам прво беше прилично лесна за мене“, рече пејачот во интервју за „Републик рекордс / МЦА Нешвил“.

„Отсекогаш го сакав албумот„ Fearless “затоа што мислам дека сум со него и јас созреав. Кога помислувам на него, навистина сум горда, бидејќи во него се зборува за надежта, научените лекции, процутот на тинејџерската младина и сето тоа. Што е позабавно отколку да се вратиш и да го истражуваш “, објасни таа.

„Мислам дека се обидов да ги направам песните што е можно послични на оригиналот, а новите песни што ги додадов се песни што мислам дека даваат увид каков беше албумот скоро, затоа што секогаш кога ќе направите албум, изоставате некои песни, па мислам дека е навистина одлично што обожавателите овојпат ќе ја добијат целосната слика “, заклучи Тејлор.

Албумот Fearless – Taylor’s Version ќе излезе на 9 април 2021 година.

Напиши коментар