Free zone

Фризерка сподели видео на кое објаснува како правилно да ја измиете косата – Резултатите се неверојатни

Нејзиното видео на Тик Ток стана вирално бидејќи конечно го објасни она што ги интересираше многу жени. Како да ја средите косата дома, а да изгледа како сега да сте излегле од фризерски салон.

Таа прво објасни како правилно да ја измиете косата. Потребно е темелно перење, а особено треба да се фокусирате на скалпот, бидејќи маснотиите и нечистотијата се акумулираат на него, поради што коренот не дише.

Регенераторот е задолжителен – но пред тоа, исцедете ја водата од вашата коса колку што е можно повеќе, за формулата подобро да си ја заврши работата.

Напиши коментар