After Midnight

Граница што не смее да се премине: 10 работи што момците НИКОГАШ нема да ги признаат на своите девојки

Како што жените чуваат некои работи за себе, така прават и мажите.

Иако секое генерализирање кога станува збор за љубовта е претежно погрешно, секојдневните врски се разгледуваат од машки, односно од женски агол.

Дури и ако постои одлична комуникација во врската, постојат работи што повеќето мажи никогаш нема да им ги признаат на своите партнерки.

 1. Ние сакаме самоуверени жени Мажите ги доживуваат жените, како и самите себе. Затоа, мажот претпочита да избере поцелосна жена која има харизма отколку некој врвен модел со недостаток на самодоверба.
 1. Она што ни е важно е како изгледате
  На мажите не им е грижа дали сте облечени во најнова мода. Секој од нив сака да ја види жената што ја сака, облечена во привлечен стил, кој вклучува елеганција и женственост, но без вулгарност.
 2. Не знам како да го направам тоа
  „Да се ​​биде маж“ во женските очи е многу важно за нив. Затоа тие започнуваат бизнис, дури и ако не се сигурни за успех. Тие треба да бидат силни и паметни пред својата дама, без оглед дали знаат да поправат нешто во куќата.
 3. Се чувствуваме изгубени кога поставувате комплицирани прашања
  Жените сакаат да поставуваат прашања како што се: Дали сум дебела?, а во исто време да направат тажно лице, но да задржат продорен изглед. Зборовите не можат да опишат колку мажите мразат да одговараат на вакви прашања.
 4. Љубоморни сме
  Мажите не ги искажуваат отворено своите чувства и ако ја видат девојката како флертува со друго момче, нема да откријат емоции. Сепак, тоа ги јаде одвнатре.
 5. Ни се допаѓа вашата пријателка / сестра
  Едноставно е: ако мислите дека вашата пријателка или сестра е супер згодна, ниту вашиот маж нема да го пропушти тој квалитет. Тој исто така ќе помисли на неа, иако никогаш нема да го каже тоа гласно, се разбира.
  Глупаво е да мислите дека неговата љубов кон вас ќе го направи слеп.
 6. Ве проучуваме
  Ако ве покани на вечера во ресторан, не брзајте да изберете венчаница. Лесни флертувања, шеги и насмевки се само знаци дека тој е заинтересиран за вас, а не дека е ваш засекогаш.
 7. Сакаме комплименти
  Традиција е дека комплиментите обично ги даваат мажи, но тие исто така сакаат да слушаат пофалби. Тие имаат потреба од зборови полни љубов, а таквите ситници можат да променат сè.
 8. Ние сме мајстори во криењето на нашите чувства
  Кулминација на романтичен филм што ги расплакува жените може да влијае на мажот на ист начин. Единствената разлика е во тоа што тој смело ќе каже дека гледате глупости додека брзо си ги брише очите.
 9. Ние не ве оставаме без причина
  Човек никогаш нема да замине ако е заинтересиран. Тој не прави ништо без причина. И ако остави некој со кого се чувствувал добро, не може да го стори тоа одеднаш – таквата жена има посебно место во неговото срце.

Напиши коментар