Celebrity

Хајди Клум воодушевена од дебито на ќерката Лени

На Модната недела во Берлин се случи и првото појавување на писта на ќерката на Хајди Клум, Лени. 16-годишната девојка со години ја молеше својата мајка, да ѝ дозволи да стане модел.

Хајди Клум признава дека била ,, целата во грч ” додека ја гледала Лени како чекори.

„Ја видов како шета со потпетици низ куќата, но никогаш професионално“, објаснила 47-годишната поранашна манеканка!

„Некако е поинаку кога одеднаш така ќе го погледнете вашето дете и ќе се прашате„ Леле, кој е ова? “

In her blood: Heidi told the outlet that Leni, whose full name is Helena, has been 'begging [her] for years' to let her delve into the modeling world; Heidi and Leni on the cover of Vogue Germany's January/February issue+9

Хајди и Лени на насловната страница на изданието „Вог“ од Германија за јануари / февруар

Collaboration: The teenager's impressive runway debut occurred just weeks after her and her mother appeared on the cover of Vogue Germany, which Heidi proudly shared with her Instagram following

,,Иако ми е многу тешко да ти дозволам да влезеш во светот на модата, секогаш ќе го направам она што тебе те прави среќна и ќе ти помогнам да си ги оствариш соништата. Горда сум што сум твоја мајка ” – изјави Клум. 

Just the beginning: 'I am sure that an exciting time is waiting for you,' wrote the America's Got Talent judge, before reminding her daughter that 'Vogue is the best way to start the career you dream of+9

Ова е само почеток. Убедена сум дека ти претстои блескава кариера! – bеа дел од охрабрувачките зборови на Хајди упатени на Лени.

Клум, која ја започна својата манекенска кариера во раните 90-ти, се проби во 1998 година кога се појави на насловната страница на Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Throwback: Klum, who started her modeling career in the early 90s, hit her stride in 1998 when she appeared on the cover of the Sports Illustrated Swimsuit Issue

Потоа, стана првата германска манекенка која беше дел од шоуто ,,Ангелите на Викторија Сикрет “.

Learning the ropes: Leni has been frequently accompanying her mother in recent months as she hosts Germany's Next Top Model; Leni and Heidi pictured in 2020

  • Иако Хајди биолошки ја дели нејзината ќерка со поранешниот Флавио Бриаторе, Лени беше посвоена и порасната од поранешниот сопруг на Хајди, Сил.

Full house: Heidi and Seal, who were famously married from 2005 until their finalized divorce in 2014, welcomed three children during the span of their relationship: sons Henry, 15, Johan, 14, and 11-year-old daughter Lou+9

Полна куќа: Хајди и Сил се венчаа во 2005 год. и беа во брак се до 2014 год. Од таа врска ги имаат синовите Џенри 15, Јохан 14 и 11-ет годишната ќерка Лоу.

Клум во моментот е мажена за гитаристот Том Каулитз.

Напиши коментар