Celebrity

Холивудски ѕвезди со големо срце: Тие го прават светот подобро место за живеење!

Иако честопати се издвојуваат само oние познати луѓе кои се однесуваат арогантно и нељубезно, сепак има такви кои им се целосни спротивности. Оние кои зрачат со позитивна и се секогаш расположени и подготвени да помогнат.

На една американска платформа, луѓето ги споделија своите приказни за своите средби со познати личности и потврдија дека не гледаат никакви манифестации на ѕвездена треска во нив, туку, напротив, од средбата се почуствувале само позитивни емоции.

Еве неколку холивудски sвезди кои важат за најприземни на земјата:

Ема Ватсон
Фактот дека таа е одличен студент од Хогвортс, како и дека е одличен пример кој треба сите да го следиме – не е тајна. Во 2014 година, Ема дури беше именувана за амбасадорка на добра волја. Сепак, приказните што се раскажуваат за една девојка, откриваат од една сосема нова страна за публиката.

“Мојата пријателка напиша песна за Ема Вотсон на еден час по англиски јазик. Учителката и ги испрати стиховите на Ема (одеше во истото училиште). Ема потоа отиде на часот на мојата пријателка, која во тоа време имаше биологија и ја замолила да излезе во ходникот за да и се заблагодари лично за песната“.

Кијану Ривс
Приказните за Кијану Ривс станаа легендарни. Овој актер е познат по тоа што е прилично рамнодушен кон својата заработка и се однесува како целиот нормален свет.

„Кијану Ривс редовно троши дел од својата плата за да плати „бонуси“ на другите учесници во снимањето“, напишала Дијана Џој.

Дени Девито
Дени Девито е оженет со актерката Реа Перлман и знаат дури и за време на снимањето да се посветат еден на друг. Сепак, според повратните информации од обожователите, нивната љубезност се протега и кон непознати лица.

„Дени Девито еднаш ми остави 120 долари за чај само затоа што му донесов две кутии вино во собата, а јас носев само еден блок“.

Актерката Мара Вилсон исто така зборуваше позитивно за парот: „Дени Девито и Реа Пелман ми дозволија да останам со нив кога мајка ми беше хоспитализирана поради рак“.

Робин Вилијамс
Многумина се сеќаваат на Робин Вилијамс, кој почина во 2014 година, како одличен актер и личност со широко срце. Еден од корисниците на Твитер бил сведок на фактот дека актерот не бил имун на чувството за правда.

“Робин Вилијамс беше најслатката, најсимпатична славна личност со која некогаш сум имал чест да бидам во друштво. Јас лично го видов еднаш како брани бездомник од човек што се обиде да го понижи и навреди, пред околу шест години”.

Роберт Де Ниро
Роберт Де Ниро во Кум ​​може да изгледа сурово и бездушно, но во реалниот живот актерот покажува многу повеќе трпеливост и толеранција.

„Роберт Де Ниро ми ја отвори вратата и ја држеше десет минути додека се обидував да влезам со инвалидската количка“, напишал корисник по име Кашана.

Напиши коментар