Astro&Horoscope

Хороскоп и чевли: Кој модел е идеален за вашиот знак?

Добрите чевли се, пред сè, моден додаток, но можат да откријат и дел од нашата личност. Особено ако се избрани според карактеристиките на нашиот хороскопски знак. Забавувајте се и проверете подолу какви чевли би биле идеални за вашиот знак.

ОВЕН – мокасинки
Вредните Овни се вешти во мултитаскинг и секогаш се во движење. Затоа им требаат удобни и практични обувки што нема да им пречат во уредувањето на разни обврски. Во категоријата удобни обувки дефинитивно спаѓаат патики, како и класични модели на чевли со рамни потпетици како „оксфорд“ или мокасинки.

БИК – беж салонки
Жените родени во знакот на Бик обично сакаат многу едноставни чевли кои лесно ќе се вклопат во повеќето комбинации, без украсни апликации и во неутрални бои. За нив, беж облеката за дневна соба е одличен избор.

БЛИЗНАЦИ – неутрални модели со ефективни детали
Близнаците се најпогодни за чевли кои ги откриваат обете страни на нивниот интересен и комплициран карактер.

РАК – кадифени чизми до глужд
Нежни исто како сопственикот, меките кадифени чизми до глужд ќе ја истакнат романтичната линија на секоја жена Рак. Моделите во пастелни бои се идеален избор.

ЛАВ – сите чевли кои имаат „карактер“
Нема чевли што Лавиците не знаат како да ги носат. Нивната специјалност се модели во задебелени бои или со детали кои другите жени не би се осмелиле да ги носат, како што се штикли во неон-розова боја.

ДЕВИЦА – класичен црн салон
Жените родени во знакот на Девица генерално ги игнорираат трендовите и се верни на класичните модели на чевли. Во нивниот плакар дефинитивно има место за обични црни салони. Се разбира, од сјајна кожа, не од четкана затоа што овие други се многу потешки за одржување, а практичните Девици не го сакаат тоа.

ВАГА – влечки со потпетици
Неодлучните Ваги кои не можат да проценат дали се расположени за „сериозен“ или понеформален модел на обувки ќе ја решат дилемата со влечки со потпетици. Од една страна, тие можат да функционираат како дневен чевел, и лесно ќе се вклопат и во вечерните изданија.

СКОРПИЈА – чевли со животински принт
Скорпиите сакаат да ја истакнуваат својата вродена сензуалност, што дополнително се изразува со избор на чевли со задебелени животински отпечатоци, како што е отпечаток од змија или леопард.

СТРЕЛЕЦ – патики
Жените родени во знакот на Стрелец се вистински авантуристи, секогаш подготвени за нова авантура. Удобните патики во кои ќе се чувствувате слободни и неограничени најдобро ќе се вклопат во ваквиот начин на живот.

ЈАРЕЦ – балетанки
Исто како и жените Овни и жените Јарец секогаш трчаат од едно до друго место. Најбрзиот и агилниот ќе биде во балетанките.

ВОДОЛИЈА – метални чизми до глужд
Не можете да издржите досада во вашиот живот, дури ни во плакарот. Затоа се идеални возбудливи металик чизми до глужд, кои веднаш стануваат главна sвезда на секоја комбинација облека.

РИБИ – женски чевли
Модел со „маче“ пета или мала блок потпетица, нестандардни текстури или украсени со впечатливи детали е одличен избор за креативни Риби, кои сакаат кога чевлите изгледаат како вистинско мало уметничко дело.

Напиши коментар