Astro&Horoscope

Хороскопски знаци кои најмногу од сè сакаат да бидат сами

Близнаци
Не без причина овој хороскопски знак се најде на оваа листа. Честопати се премислува и тешко е му е да го следи она што го очекува. Тоа не е сè. Близнаците сакаат да создаваат слика на идеален партнер во главата. Ако лицето со кое се поврзани најмалку отстапило од совршенството, тој може да го напушти без жалење. Поради оваа причина, бракот со овој хороскопски знак често може да заврши со развод.

Водолија
Најголемиот осаменик меѓу знаците на Зодијакот? Водолијата! Ја сака својата независност и се чувствува најдобро во општеството…кога е сама со себе. Ако почувствува дека нејзината слобода е задушена од страна на некој друг, веднаш ќе се повлече од врската. Патот до успешна врска со Водолијата е еден. Мора да и дадете слобода и да и дозволите да продолжи со своите страсти.

Јарец
Јарецот се претставува многу интересно. Ова е еден од најчестите знаци на Зодијакот. Кога ќе се ожени/омажи, верува дека тоа ќе биде врска до гроб. Има исклучително сериозен и здрав ум. Тогаш, зошто Јарецот е на овој список? Бидејќи неговиот сопружник не може да го толерира неговото достоинство и недостаток на романса.

Стрелец
Овој знак е роден да флертува. Тој сака да обожува, но и да го обожаваат. Од таа причина, верноста не му е силна страна на овој знак. Дури и по венчавката, тој ќе скока од цвет на цвет и ќе бара романса. Малкумина се способни да издржат некој како него. По разводот, на Стрелецот не му е гајле за разделбата. Тој го ставил фокусот на некој друг.

Скорпија
Скорпиите, како и Стрелецот, се многу страствени. Моногамијата не е нивната силна страна и доколку постои можност за романса, тие едноставно ја користат. Покрај тоа, тие се крајно посесивни и љубоморни. Тешко дека некој може да издржи постојана врска со некој како нив.

Напиши коментар