Astro&Horoscope

Хороскопскиот знак открива која раса на кучиња е идеална за вас

Хороскопскиот знак открива многу за вас, па затоа може да ви каже која работа најмногу ви одговара, но и да открие со која раса на кучиња сте најкомпатибилни. Ротвајлер или Кокер Спаниел? Еве кое куче треба да го набавите според хороскопскиот знак.

Овен: Бордер коли
Овенот е природно страстен, храбар, мотивиран и спонтан. Совршено одговара со Бордер коли, агилна, избалансирана и интелигентна раса.

Бик: Шар Пеи
Бикот има репутација на најтврдокорниот знак. Тоа се луѓе кои бараат безбедност, стабилност и лојалност и тие би можеле да го пронајдат идеалниот придружник во Шар Пеи. Овие кучиња се силни, величествени и ги штитат своите најблиски и им треба рана обука и социјализација.

Близнаци: Бостонски териер
Близнаците се многу прилагодливи, разноврсни и интелигентни. Бостонскиот териер е мала, жива раса, позната по својот пријателски пристап. Тие се неверојатно фокусирани на луѓе, љубопитни и повремено непослушни, исто како и Близнаците со кои одлично ќе се согласуваат.

Рак: американски Пит Бул Териер
Раковите честопати не се разбрани. Тие се многу емотивни, лојални, интуитивни и грижливи. И покрај нивната репутација на неконтролирани и насилни кучиња, американските Пит Бул Териери се всушност забавни, нежни и трпеливи. Тие се вистинскиот избор за луѓето во знакот на Рак.

Лав: Златен ретривер
Лав очекува светот да се врти околу него. Тоа е личност која сака да биде во центарот на вниманието. Карактерот на Лавот оди добро со интелигентен и разигран златен ретривер кој секогаш се обидува да ја задоволи послушноста кон неговиот сопственик.

Девица: Пудлица
Девицата сака нормална и совршено испланирана рутина и во неа се вклопуваат интелигентни пудлички.

Вага: Ретривер
Вагата е господар на сочувството и секогаш размислува напред. Тие се многу искрени и доверливи и совршено се согласуваат со Лабрадор, друштвена раса која не е склона кон конфликти и ги сака сите што ќе ги сретнат.

Шкорпија: Ротвајлер
Скорпиите изгледаат како застрашувачки и внимателни луѓе. Откако ќе ги запознаете, ќе сфатите дека тие всушност се многу лојални на оние што ги сакаат. Тие се слични на Ротвајлери, кучиња со опасен изглед, но разиграни личности.

Стрелец: Австралиски овчар
Стрелецот е жив, истражувач, авантурист и оптимист. Тој ќе најде сродна душа во австралискиот овчар, куче кое може да се носи со многу работи, а специфичен е по неговите сини очи.

Јарец: Германски овчар
Јарците се водени од традиција, дисциплина и авторитет, па затоа нивниот најдобар придружник за животот ќе биде Германски овчар. Ова куче е вредно, интуитивно и покрај фактот дека се чини малку застрашувачко, истовремено е посветено и сигурно.

Водолија: Хрт
Водолијата е водена од социјална правда, хуманитаризам и пријателство. Потребни им се четириножни пријатели кои ќе се вклопат во нивните револуционерни идеи и независна личност. Станува збор за хртови, кучиња со посебен изглед, познати по својата брзина, како и независна и благородна природа.

Риба: Кокер Спаниел
Тешко е да се разберат Рибите, но не секоја раса е предизвик за нивната душа, водена од длабоки чувства. Тие исто така можат да најдат придружник во Кокер шпаниел, мазно и емпатично куче кое секогаш ќе се обиде да го направи среќен својот сопственик.

Напиши коментар