Astro&Horoscope

Идеална комбинација: 3 хороскопски парови кои имаат НАЈУБАВИ деца

Астролошки гледано, постојат компатибилни, некомпатибилни и идеални парови. Последниве живеат во совршена хармонија и уште ако основаат семејство, нивните деца се едноставно магични.

На изгледот и шармот на бебето може да влијае не само генетиката и воспитувањето, туку и знакот на Зодијакот под кој се родени неговите родители.

И според хороскопот, овие три парови имаат најубави деца.

Жена Лав и маж Водолија
Комбинацијата на елементите на оган и воздух е единствена сама по себе. Ваквите комбинации се секогаш невообичаени: силните, претприемнички Лавови се добра комбинација со енергијата и мудроста на Водолија. Заедно тие се способни за големи работи. Овие партнери ги надополнуваат, поддржуваат и им ги пренесуваат своите најдобри квалитети на своите деца.

Бебињата родени во пар Лав и Водолија се дружељубиви и активни, тие лесно наоѓаат заеднички јазик со своите врсници и возрасните. Тие ги апсорбираат најдобрите квалитети на своите родители, што ги прави едноставно неодоливи, на нивниот шарм не може да се одолее, тие се родени да бидат sвезди и омилени во секое општество.

Жена Бик и маж Рак
Со бикот управува Венера, тие се романтични, практични и многу „домашни типови“. Тие ги имаат сите шанси да станат прекрасни мајки кои се подготвени буквално на сè заради своите деца. Мажите рак по дефиниција се многу грижливи и честопати се одлични татковци. Нивната комбинација ќе биде силна и хармонична, бидејќи обајцата се многу чувствителни на едни со други потреби, го чувствуваат расположението на својот партнер.

Децата во нивните семејства се исто така чувствителни и сочувствителни. Тие често се многу привлечни, нивната внатрешна убавина се рефлектира во нивниот изглед. Од рана возраст, нивните родители им влеваат вечни семејни вредности, ги учат да ги почитуваат другите. Мајките бикови се исто така прилично тврдоглави. Тие се оние кои ги учат децата како да се залагаат за себе, но во исто време да бидат искрени и љубезни.

Жена Девица и маж Риби
Овие се двата најемотивни знаци на зодијакот и тие често имаат тенденција да ги кријат своите вистински чувства. Комбинацијата на практичност и сонливост на оваа двојка е причина зошто нивните деца растат во семејна атмосфера која е нежна, весела и искрена.

Обично децата Девица и Риби се многу паметни, љубезни, почитувани. Тие ја знаат вредноста на вистинските чувства и понекогаш се малку срамежливи, што само додава на нивниот шарм. Таквите деца се нарекуваат и „стари“ или „стари души“ – тие се толку мирни, разумни и мудри, и овие квалитети ќе ги задржат дури и кога ќе пораснат.

Напиши коментар