Astro&Horoscope

Идеални астро парови: Со кои хороскопски знаци ве чека вистинска љубов

Астрологот Роуз Смит од Австралија откри кои хороскопски знаци се компатибилни за да можат да остварат успешна врска, а кои знаци треба да избегнуваат секаков вид на врска, зошто би можела да заврши прилично турбулентно.

Овен

На Овенот традиционално се гледа како на „машки, огнен или кардинален знак“, што значи дека тие се „активни, страствени и независни, како и дека секогаш имаат цврсто мислење“. Потребни им се партнери кои ги разбираат и кои не се обидуваат да ја задушат нивната огнена природа, вели Роуз.

Огнени знаци: Овен, Лав и Стрелец можат да им парираат, но можни се кавги.

Воздушни знаци: Близнаци, Вага и Водолија го поттикнуваат огнот, тој може да биде солидна врска, но Вагата е спротивна на Овенот на Хороскопскиот круг, така што нивната врска може да донесе потешкотии, објаснува астрологот.

Добар избор: Близнаците се безбеден облог.

Бик

Бикот е женски јин, земски фиксиран знак. Ова значи дека тие генерално гледаат навнатре, практични и егоцентрични. Понекогаш тие можат да бидат многу тврдоглави.

Земјени знаци: Врската со Бик, Девица и Јарец може да функционире, но треба да се внимава да не заглавите во рутина или да не се задушите едни со други со депресија.

Водени знаци: Рак, Шкорпија и Риби можат да додадат емотивна врска потребна за да се балансира врската, но ставовите на Шкорпија можат да донесат конфликти – предупредува Роуз.

Добар избор: Може да се чувствувате пријатно со ракот.

Близнаци

Близнаците се променлив воздушен знак, комуникативен и флексибилен. Тие можат да бидат прилично интелектуални и сакаат да размислуваат стратешки за повеќето работи.

Воздушни знаци: Близнаци, Вага и Водолија можат да бидат добар избор затоа што ќе зборуваат многу, но може да има и одредено ниво на ‘разделба’ или недостаток на блискост.

Огнени знаци: Овен, Лав и Стрелец се привлечни за Близнаците, но Стрелецот сака многу промени, сакале или не, па затоа треба да се има предвид.

Добар избор: Лавот може да биде најдобриот избор за вас.

Рак

Бидејќи тие се воден знак, Раковите честопати размислуваат многу за себе, чувствителни се и поттикнувачи, затоа дејствуваат како пионери во многу работи.

Водени знаци: Можат да дадат голема поддршка, особено Шкорпија и Риби, но во исто време, нивната врска понекогаш може да стане емотивно многу тешка работа.

Земјени знаци: Тие би можеле да бидат подобар избор од водните знаци. Бик, Девица или Јарец им нудат на Раковите ‘заземјување’ што им е потребно. Може да биде Јарец, тие се доволно сериозни и конзервативни луѓе кои одговараат на Раковите.

Добар избор: Врската со Девица или Бик има големи шанси.

Лав

Лавот е огнен знак, топол, често со многу силно мислење, кој го брани огненото.

Огнени знаци: Иако се можни добри односи, Лавот, Стрелецот и Овенот можат брзо да испаднат од врската бидејќи огнените знаци се емоционално нестабилни.

Воздушни знаци: Врската со Близнаци, Вага и Водолија може да работи добро. Но, Лавот и Водолијата можат да бидат многу тврдоглави во размислувањето, што може да доведе до конфликт.

Добар избор: Врските со Вагата веројатно ќе бидат најстраствените и всушност многу хармонични.

Девица

Земјени знаци: Како земски знак, Девицата може да ужива во добри односи со други знаци на земја, како Бик, Девица и Јарец. Но, тие мора да внимаваат да не заглават во рутина и досада.

Вода знаци: Рак, Шкорпија и Риби нудат вистинско чувство за поврзаност, но Девицата понекогаш може да има премногу проблеми со Рибите.

Добар избор: Врските со Скорпиите можат да бидат фантастични, а Ракот може да биде добар избор.

Вага

Вагите се воздушни знаци кои сакаат убавина, мир и најмногу од сè – љубов. Најголемиот можен проблем што го имаат Вагите е чувството дека не се добро поврзани со партнерот.

Воздушни знаци: Вагите се заљубени во идејата за љубов и затоа можат да уживаат во прекрасни врски со други воздушни знаци, како што се Вага, Близнаци и Водолија.

Огнени знаци: Овен, Лав и Стрелец прават добри партнери, но понекогаш можат да влезат во силни конфликти со Овен.

Добар избор: Било која Вага ќе биде лесно привлечена од Лавот.

Скорпија

Скорпиите се водни знаци кои се фокусираат на внатрешниот одраз и на силните емоции.

Вода знаци: Скорпиите често се „магнетски привлечни“ и можат да бидат добри партнери за Рак, Шкорпија и Риби. Може да има многу емоции во овие врски, што значи дека тие врски честопати се многу длабоки.

Земјени знаци: Бик, Девица и Јарец помагаат да ја втемелат Скорпија во практична реалност, но Бикот може да изгледа донекаде конзервативен за Скорпијата.

Добар избор: Девицата и Јарецот се одлични партнери на Шкорпијата.

Стрелец

Стрелецот е променлив огнен знак, авантуристичка личност која сака простор и слобода. Стрелецот ужива во слободата и му треба отворен партнер.

Огнени знаци: Овенот, Лавот и Стрелецот се со отворен ум и можат да бидат добри потенцијални партнери на Стрелецот, иако односите со огнените знаци можат да донесат страст и нестабилност.

Воздушни знаци: Можеби работи подобро со Близнаци, Вага и Водолија, но со Близнаците може да се случат пожарни судири.

Јарец

Јарецот е земјен знак кој е цврст, сигурен и вреден.

Земјени знаци: Односите на Јарец со знаци на земја, Бик, Девица и Јарец можат да работат добро се додека двајцата се стремите кон истите работи. Но, како и кај некои други знаци и кај Јарецот постои ризик да паднете во рутина и сериозност во однос на овие знаци.

Водени жигови: Вие едноставно би можеле да си поминете убаво со нив. Ракот, Шкорпијата и Рибите го надополнуваат Јарецот.

Добар избор. Борбата помеѓу Рак и Јарец понекогаш носи премногу емоции, па затоа партнерите на кои можете да се обложите сепак се Шкорпија или Риби.

Водолија

Водолијата е воздушен знак кој е социјален, иновативен и многу хуман.

Воздушни знаци: Близнаците, Вагите и другите Водолии се добри партнери за Водолијата. Единствениот ризик е што би можеле да завршите со разговор со часови и часови без да извршите важна работа.

Огнени знаци: Овен, Лав и Стрелец можат да бидат одлични партнери, но Лавот понекогаш може да биде премногу театарски и премногу тежок за Водолијата.

Риба

Риби е променлив воден жиг кој е емотивен, интуитивен и креативен.

Вода знаци: Рак, Шкорпија и други Риби се погодни за длабоки и страсни врски, но понекогаш премногу емоции можат да излезат на површина, што може да биде премногу стресно.

Земјени знаци: Бик, Девица и Јарец обезбедуваат стабилност и приземјување на Рибите, воспоставувајќи рамнотежа, но Девицата понекогаш може да биде нарушена од интензитетот на емоциите кај Рибите.

Напиши коментар