After Midnight

Идеи за ВИРТУЕЛЕН состанок

Сега, кога веќе една година поминавме во социјално дистанцирање, можеби на вашата врска ќе и треба освежување.

Еве неколку идеи!


Запознајте се повеќе преку Spotify
Користејќи ја новата одлика на Spotify, групни сесии, можете 1) да ги споделувате вашите славни песни со датумот додека ги слушате или 2) да ги преземете разговорите подлабоко, испраќајќи ги едни со други наводи како „Пуштете песна што ве потсетува од мене “или„ Пушти песна што го опишува типот на љубов што ја бараш “.

Ангажирајте виртуелен приватен готвач или заедно посетувајте виртуелен час за готвење.
Идејата тука е дека правите работи што нормално би ги правеле заедно.. Значи, бидејќи храната е патот до срцето на сите, има многу виртуелни опции за да ве натераат да готвите. Може да се пријавите на час за виртуелно готвење.

Само имајте на ум дека ова не е најдобрата идеја за состанок за „први состаноци“, бидејќи навистина нема да можете да разговарате едни со други до тогаш.

Проверете ја вашата компатибилност
Искористете го времето за да го продлабочите знаењето за вашите хороскопски знаци и колку се тие компатибилни. Може да истражувате одделно на интернет, а потоа да ги споредите наодите и да поразговарате дали се согласувате или не со она што е кажано.
Друга опција: можете да организирате виртуелна сесија за читање на тарот карти, што може ви помогне да откриете начини за подобро поврзување со вашиот партнер. Само направете брзо пребарување на Google преку виртуелни читачи на тарот картии пронајдете некој во кој уживате.

Заедно полагајте љубовен тест
Поминете квиз преку Интернет и споделете ги вашите одговори едни со други додека се движите од прашање до прашање. Не само што го дознавате љубовниот јазик на партнерот – што е супер важно во врските – туку исто така можете да видите како тој/таа одговара на секое прашање во супер специфични сценарија.

Организирајте ноќна виртуелна фенси средба
Дотерејте се како за излегување, не штедете се околу подготовките. Сепак тоа треба да биде состанок, нели ?!Изберете романтична плеј листа …ииии едноставно вклучете го компјутерот во исто време!!!

Разменете си рецепти
Создадете споделен Google Doc и континуирано дополнувајте го со омилените рецепти. Изберете рецепт и обидете се да го направите „заедно“ – секој во својата кујна. Храната е љубов – дури и ако не можете да уживате во плодовите од вашиот труд на иста маса, барем засега.

Играјте онлајн игри заедно
Ако сакате малку пријателско натпреварување, има тони онлајн игри со два играчи што можете да ги играте со вашиот партнер каде и да сте лоцирани. Cardzmania е платформа која нуди тони онлајн игри со карти. Или можете да направите сложувалка заедно виртуелно, да разговарате преку зумот додека одбирате каде ќе оди парчето. Ако вашиот LDR се случува преку две различни временски зони, Words With Friends ви овозможува да играте кога сакате и да ја одржувате играта според вашето време.

Формирајте клуб за книги: за двајца
Изберете книга во која ќе уживате и читајте ја истовремено. Потоа изберете датум за да ја завршите и закажете дискусија за виртуелен клуб со книги. Слично е како да гледате емисија заедно, но бара повеќе посветеност и предизвикува длабински разговори во текот на целото време.

Мотивирајте се еден со друг
Ако не можете да бидете пријатели со теретана, барем да се држите едни од други одговорни за вашите фитнес цели е следната најдобра работа, затоа пријавете се на истата виртуелен час по јога или друга физичка активност. Преземете апликација како Runkeeper или My Fitness Pal за да ги следите и споделувате вашите соодветни патишта за трчање со фотографии. Или едноставно поставете си фитнес предизвик…и торшете енергија на конструктивен и забавен начин.

Научете нешто ново
Социјалното дистанцирање може да биде и одлича можност да научите некои вештини и да станете експерти за нешто ново . Пријавете се за онлајн час заедно како: учење француски јазик, шиење, плетење, готвење…. одберете сами.

Набљудувајте ѕвезди „заедно“
Сите сме под исто небо и ги гледаме истите sвезди, што е клучно прилично романтично кога ќе размислите за тоа. Застанате покрај прозорецот, јавете му се на вашиот партнер на телефон и проверете дали можете заедно да ги посочите соѕездијата. Гледањето на истите sвезди од далеку ќе направи да се чувствувате поблиску.

Напиши коментар