Celebrity

Интернетот ја нападна North West. Ким Кардашијан ЗБЕСНА

ТВ starвездата Ким Кардашијан е лута на Интернет поради нападот врз нејзината ќерка.

Таа се пофали со уметничкиот талент на малечката North West. Станува збор за неверојатен пејзаж на природата со детали од цвеќиња, дрвја, реки и планини. Толку неверојатно што луѓето мислеа дека Ким лаже.

„Мојот мал уметник Норт“, напиша Ким во својот пост на социјалните мрежи.

Сепак, нејзините следбеници се малку сомнителни и сметаат дека потписот на девојчето на сликата е додаден подоцна.

Ким се налути од коментарите на поединци, па го објави својот долг статус и на неверните луѓе им објасни дека сликата ја слика нејзината најстара наследничка.
„Не играјте со мене кога се во прашање моите деца. Ќерка ми и нејзината најдобра пријателка се на сериозен курс за цртање, каде се поттикнува и негува нивниот талент и креативност. Норт работеше напорно на нејзината слика и беа потребни неколку недели да ја заврши. Јас сум горда мајка и сакав да ја споделам нејзината работа со вас. Гледам многумина дебатираат дали моето дете го нацртало тоа. Како се осмелувате, кога некој прави нешто неверојатно, да ги обвините дека не го прави тоа? Престанете да се посрамувате со вашата негативност и дозволете секое дете да биде одлично. Норт ја наслика таа слика “, напишала лутата Ким.

Потоа ја покажа скапоцената торба што Норт ја украси пред неколку години како доказ за својата креативност.

Напиши коментар