Astro&Horoscope

Избегнувајте ги: најлошите типови на мажи за секој хороскопски знак

Ако не сакате скршено срце, слушнете што ве советуваат ѕвездите:

Овен

Девојките Овен се во суштина несигурни, па најлош избор за нив е несигурен маж со кого никогаш нема да стекнат самодоверба.

Бик

Насаканите и нервозни мажи се најлошиот избор за жена Бик која сака да ужива во животот повеќе од сè.

Близнаци

Девојките родени во овој знак треба да избегнуваат преморени мажи, бидејќи тие мразат да бидат осамени.

Рак

Мажите кои не планираат да имаат деца се најлошиот избор за жените родени во знакот на рак.

Лав

Лавиците најмногу мразат кога некој ги контролира, па затоа треба да избегнуваат љубоморни и посесивни мажи.

Девица

Иако и самите честопати изгледаат ладни, кога се во среќна врска, не ги кријат своите чувства, па затворените мажи кои не покажуваат емоции се најлошиот избор за Девиците.

Вага

Вагите ќе бидат најнезадоволни од маж кој се однесува грубо и непочитувано кон другите затоа што за жените родени во овој знак, пристојноста и емпатијата се најчесто најизразени квалитети.

Скорпија

Женските Скорпии честопати се премногу љубоморни, па мажот кој поминува добар дел од денот во друштво на жени во никој случај не е добар избор за нив.

Стрелец

Девојките Стрелци обично се доста сериозни и зрели, па најлошо за нив се детски момчиња кои никогаш нема да пораснат во целост.

Јарец

Во овој знак најчесто се раѓаат доста тврдоглави жени, па затоа за нив најлош избор се токму таквите мажи, бидејќи тоа значи дека само ќе се караат со нив.

Водолија

Женските Водолии ја ценат својата слобода и сакаат да бидат спонтани, па со доминантен маж ќе се чувствуваат највоздржано и затоа најлошо.

Риба

Довербата е на прво место во врската, па затоа најлошите мажи за нив се лажговци и несигурни луѓе и тие никогаш нема да се чувствуваат безбедно со такви луѓе.

Напиши коментар