Free zone

Измешајте ги овие 2 состојки и ослабете се како од шега

Само измешајте ги двете состојки и пијалокот е подготвен

Русинките се познати по витката линија, а ние ви откриваме како им успева. Скоро секоја жена во Русија започнува своето утро со овој пијалок од само 2 состојки.

За подготовка ви требаат:

  • Кефир
  • Лен

Подготовката е прилично едноставна, само измешајте ги овие две состојки и пијте го секое утро, пред појадокот. Овој пијалок ќе ве држи сити долго време, нема да имате потреба за благо, а ненадејните напади на глад ќе отсуствуваат. Овој рецепт е добар, исто така, кога сакате да го детоксицирате телото и да се ослободите од вишокот вода.

Еве како овие состојки влијаат на организмот:

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории.

Ова е токму една од причините зошто оваа храна е на редовното мени на Русинки, кои често прибегнуваат кон диета базирана на овој млечен производ и со тоа ја одржуваат линијата.

Лененото семе има корисен ефект врз дигестивниот тракт, го намалува апетитот, а со тоа и тежината. Ги чисти цревата, но може да помогне и во согорувањето на маснотиите.

Напиши коментар