Celebrity

Кетрин Зета-Џоунс и Мајкл Даглас изгледаат толку поразлично во враќањето на фотографијата

Кетрин Зета-Џоунс се прошета по Патеката на спомените во неделата.

Актерката од Чикаго сподели слика од семејниот албум на која се гледа како нејзиниот сопруг Мајкл Даглас позираат заедно надвор – и тоа предизвика бура со обожавателите!

На сликата одблизу се гледа како парот се смее заедно за камерата, а Мајкл има прилично импресивна брада. Неговата коса на лицето ја поттикна Кетрин да ја наслови фотографијата: „Кога на лицето на Мајкл има повеќе коса отколку на мојата глава!“ заедно со емоџи што плаче од смеа.
Меѓу оние што реагираа на сликата беше и посинокот на Кетрин, Камерон. 42-годишникот – најстариот син на Мајкл со неговата прва сопруга Дијандра Лукер – објави два емотикони во пламен во делот за коментари, меѓу бројните комплименти од следбениците на Кетрин.

Кетрин (51) и Мајкл (76) за прв пат се запознаа во 1998 година откако ги запозна Дени Девито и се венчаа во ноември 2000 година. Тие се родители на две деца заедно; Дилан, 20 и 17-годишната Керис.

Напиши коментар