Celebrity

Ќерката на Сидни Крафорд тргна по нејзините стапки, маѓепсувајќи со својот изглед (фото)

Каја Гербер, ќерката на многу популарната и успешна манекенка Синди Крафорд, тргна по стапките на нејзината мајка и привлекува внимание со објавените фотографии, а се занимава и со моделирање.

Во светот на модата влезе во 2014 година, кога имаше само 13 години, а потоа се дискутираше дали е премногу млада за да ја заврши таа работа. Во исто време, многумина се прашуваа дали таа ќе ја надмине славата на нејзината мајка.

Од Синди наследила одлични гените и ги има сите предиспозиции да изгледа совршено, таа вложува многу труд во своето тело и вежба многу напорно.

Идеалната линија исто така ѝ овозможува да соработува со голем број препознатливи брендови, како што се Марк Џејкобс, Барбери, Александар Ванг, Тренер, Прада, Шанел, Фенди, Миу Миу и други.

Напиши коментар