Celebrity

Клои Кардашијан и нејзината драстична промена во изгледот: Еве на кој начин успеа да се избори со вишокот килограми!

Старлетата и една од сестрите Кардашијан вели дека нејзиниот изглед се должи на нејзината силна волја и добриот план на исхрана.

Цел живот се бореше со прекумерната тежина, сè додека не започна да ги применува овие правила. На овој начин, таа успеа да изгуби 20 килограми за една година.

Еве ги правилата:

Една од најголемите промени, што Клои ги направи кога реши да ја доведе линијата до совршенство, е да го стави своето здравје на прво место.

Таа започна да прави вистински избор и да разликува лоша храна одхрана богата со витамини, минерали и протеини. Кога почна да се грижи за хранливата вредност на секоја храна што ја јаде, промените почнаа да се гледаат и на нејзиното тело.

Ова не е само за калориите, туку и за процентот на влакна, минерали и протеини во храната.

„Многу е важно да внесувате доволно протеини“, вели нејзиниот личен нутриционист.

Има 7 оброци секој ден
Седум оброци на ден може да звучат многу. Сепак, телото кај секого е различно, на некои луѓе може да им требаат три оброка на ден, а на други шест. Важно е да го слушате вашето тело и да правите што сакате.

Оброците што ги јаде Клои се комбинација на различни хранливи материи. Повеќето оброци се засноваат на внес на здрави масти и протеини, како и овошје и зеленчук.

План за исхрана

  • Утрото започнува со смути од сурутка, путер од бадем и сезонско овошје.
  • Ова е проследено со закуска која главно се состои од некое сезонско овошје.
  • Ручекот е фокусиран на протеини. Претежно јаде малку нискокалорично месо и голем дел од салатата.
  • Следната закуска е неколку ореви и зеленчук.
  • Пред вечера има еден помал оброк, а тоа е претежно сок од домати и едно варено јајце.
  • Обично јаде риба и салата за вечера.
  • Ако се чувствува гладно навечер, најчесто јаде јаболко.

Правилната исхрана е најважната работа, но покрај тоа, Клои вежба напорно и оди на тренинзи 4-5 пати неделно.

Напиши коментар