After Midnight

Кога ТАА не е „вистинската“ – еве кои знаци ги препознаваат мажите кога знаат дека не е „тоа“

Неодобрување на пријател, неможност да уживате во активности заедно и постојано чувство на вина се знаци дека таа не е ,, вистинската ”.

За разлика од жените, кои ќе ја анализираат иднината и можните ситуации на неодредено време, мажите почесто се водат од моменталното чувство.

Многу од нив чувствуваат притисок да стапат во брак и да основаат семејство, но не можат да си објаснат дали го избегнуваат од страв од промена или затоа што потсвесно чувствуваат дека девојката со кое се во моментот не е „соодветна“ за нив.

Не може да ги поднесе вашите пријатели

Факт е, вашите пријатели ве познаваат добро. Значи, ако мислат дека таа не е добар избор за вас или ако вашиот партнерка не може да ги поднесе, тоа е дефинитивно знак дека нешто не функционира во вашата врска.

Најдоброто нешто што можете да направите е да разговарате со некој што е непристрасен, по што ќе ви биде појасно во што е проблемот и дали може да се реши.

Во двојка ви е здодевно и заморно

После интензивен и почетен период на врска во кој беше доволно само да поминете време заедно и да се запознаете, оваа состојба излегува на виделина само подоцна.

Запрашајте се дали уживате заедно во лер во недела попладне, колку се преклопуваат вашите интереси, хобија и што ве исполнува и колку треба да работите за да го направите вашето заедничко време убаво.

Ако сè бара голем компромис и напор од ваша страна, тогаш не сте компатибилни.

Чувство на грижа на совест

Освен ако не сте исклучително себични или никогаш не сте научиле како функционираат работите во нормалните односи, не треба да се чувствувате како да сте правеле нешто погрешно цело време.

Ако чувството на вина стана вашето секојдневие, тогаш проблемот е во нереални очекувања и дека и двајцата сте заљубени во идеалната слика за вашиот партнер.

Ако не можете отворено да зборувате за тие очекувања и да најдете компромис, тогаш нема да успеете во иднина.

Лоша интимна врска

Ако на почетокот на вашата врска вашата интимн врска била на завидно ниво, но со текот на времето, страста полека исчезнала, време е да се запрашате кои се причините и дали постои решение.
Секако и двете страни треба да се вклучат и вложат во врската.

Компатибилноста и на ова поле, иако не е најважниот, сепак е еден од клучните предуслови за стабилна љубовна врска и партнерство.

Бракот е незамислив

Таа е паметна, секси и не се лути ако останете на пиво со колегите после работа. Во превод, таа е совршена според општите машки „стандарди“.

Проблемот настанува ако не можете да се замислите себеси толку „совршен“ со неа во иднина, во брак или со деца.

За да бидете сигурни дека не станува збор само за нервоза поради промени во животниот стил и големи обврски, почекајте неколку месеци и ако се чувствувате така, бидете искрени со себе и со неа и кажете си збогум.

Напиши коментар