Astro&Horoscope

Љубовен хороскоп за 2021 година: Овие знаци чекаат романса за паметење

Бикот ќе стави крај на лошата врска, а во мај романса ги чека Близнаците. Бесплатниот Овен ќе залечи стари болни рани и ќе добие шанса да влезе во нешто ново со личност која е сосема поинаква од нив…

Овен
По минатото напорни и тешки две години, ова носи закрепнување. Повторно сте будни, активни, повеќе свои и што е најважно, посигурни во себе. Ќе го проширите кругот на пријатели и познаници и со тоа ќе го збогатите вашиот живот со нови искуства. Ако сте во брак или во врска, вашата врска треба да се подобри. Ќе ја вратите изгубената доверба, повторно ќе се поврзете и комуникацијата ќе се подобри. Полека го оставате она што беше зад вас и одите во подобар живот. Бесплатните Овни не само што ќе ги залечат раните од минатото, особено ако доживеале раскин во изминатите две години, туку и ќе добијат шанса да започнат нешто ново.

Интензивни љубовни искуства ве очекуваат во текот на пролетните месеци, особено од средината на март до средината на април кога Венера ќе биде во вашиот знак, како и во текот на октомври. Личноста која ќе влезе во вашиот живот ќе биде целосно поразлична од вашите претходни избори и ќе биде малку невообичаена за вас, но исто така и доволно интригирачка за да испита поблиску за што станува збор. Во таа личност ќе најдете добар пријател и поддршка што ви недостасувале во минатото. Летото ќе биде и особено интересно бидејќи поранешната љубов може да се појави сосема неочекувано. Размислете добро пред да донесете одлука.

Среќни денови: од 21 до 30,3. ве очекуваат позитивни љубовни искуства што ќе ве оживеат.

Бик
Годината што претстои може да биде малку попредизвикувачка или нестабилна. Нема да биде како порано. Ќе сфатите дека треба да промените нешто за да бидете помирни и посреќни. Февруари ќе изнесе многу на површина и ќе ви биде јасно дека треба да донесете некои одлуки. Кои ќе бидат тие одлуки, многу зависи од тоа во каква ситуација се наоѓате во моментот. Ако сте во врска во која сте биле несреќни веќе некое време, лесно е можно да има разделба и раскинување за да откриете што понатаму. Привремено отстранување ќе биде добро за вас.

Новите односи може да се одвиваат на неочекуван и невообичаен начин, одеднаш. Можеби станува збор за личност која ќе биде помлада или многу постара од вас, а врската би можела да биде од кармичка природа што значи дека ќе биде многу интензивна и треба да научите многу од тоа. Посветете внимание на она што доаѓа од средината на април до крајот на мај. Овие настани ќе бидат водич за иднината. Летото, особено јули, може да донесе една жешка, но краткотрајна авантура. Не очекувајте премногу за да не бидете разочарани. Ако сте во врска, компромиси ќе бидат неопходни. Вашето его ќе мора да се одмори, во спротивно може да дојде до конфликт.

Среќни денови: од 29.4. до 9,5. настаните ќе ја разбудат вашата надеж и ќе сфатите дека секогаш постојат начини да бидете среќни.

Близнаци
Благословите што доаѓаат преку позитивниот аспект на Јупитер и Сатурн длабоко ќе променат некои од вашите верувања за љубовта и врските, а со тоа ќе донесат позитивна промена во љубовниот план. Станувате постабилни, попозитивни, одлучувате во име на вашата благосостојба и како овојпат да знаете што е најдобро за вас. Бесплатните Близнаци би можеле да имаат нова љубов со личност која живее во друг град или со партнер кој ќе ви помогне да растете и да се развивате во сите области од животот. Сè започнува од март и април кога Марс ќе биде во вашиот знак, вие сте динамичен, активен, привлекувате возбудливи искуства во вашиот живот, а круна на сè ќе биде во мај кога Венера ќе ви ја отвори вратата на љубовта.

И браковите и постојните врски ќе бидат многу подобри и поквалитетни отколку во претходните години. Повремени немири и кризи не треба да ѝ штетат на стабилноста на вашата врска. Тие само ви даваат можност да исчистите сè што се турка под тепихот и да ја ставите вашата врска на поздрава основа. Есента ќе биде особено возбудлива, со акцент на октомври. Активниот социјален живот ќе донесе еден нов познаник што ќе биде важен за вашата иднина. Бидете отворени за нови искуства затоа што тие ве менуваат на подобро и ги прочистуваат седиментите од минатото кои ве спречуваат да бидете среќни и задоволни.

Среќни денови: од 13 до 22,5 часот. сè е подобро. Ќе добиете многу внимание и љубов од една личност.

Рак
После две мачни години, сега следува опоравување. Време е да го отфрлиме минатото, да простиме и да продолжиме понатаму. Годината што претстои ви нуди можност за длабока трансформација и на вас и на вашите односи. Вие се борите за себе, јасно му ставате на партнерот каде се вашите граници и што сакате. Ако сте во врска, тоа може да биде одлична можност да видите како можете да се зајакнете во вашата врска и да бидете посреќни. Нешто ќе се промени интензивно во втората половина на февруари, а потоа нешто слично може да се случи повторно во втората половина на октомври и првата половина на ноември.

Тоа ќе биде вашата последна пресметка со лошите искуства од минатото. На вашето љубовно патување, ќе се појави една личност која силно ќе ве привлече. Ќе се случи силна хемија и како да ќе ви треба тоа искуство за да сфатите дека сте сè уште привлечни, пожелни и дека не сте сами. Ова исто така важи и за Раковите кои се во врска или брак. Обрнете внимание на настаните што започнуваат во мај и ќе траат до крајот на јули. Можеби ќе се најдете во искушение, малку растргнати помеѓу минатото и иднината. Но, сето тоа ќе биде пат кон подобрување на убовта. Вие избирате.

Среќни денови: од 13 до 20 јуни, Венера ви носи привлечност, заведување и веројатно нов додворувач.

Лав
Јупитер и Сатурн ќе го активираат вашето поле на односи, затоа очекувајте дека ќе има најмногу промени во тоа поле на животот, што често може да биде бурно. Нешто старо заминува, се менува и ви се појавуваат нови можности. Сатурн ве учи како да бидете мудар, одговорен и грижлив кон себе кога станува збор за партнерски односи и да ги намалите очекувањата кон другите луѓе. Лесно е можно да влезе личност во вашиот живот која ќе ве промени многу.

Ќе ја препознаете по тоа, бидејќи при првиот состанок ќе имате впечаток дека се познавате со години. Искуството ќе биде многу длабоко и интензивно, не секогаш едноставно затоа што ве учи да растете и да созревате. Лошите врски може да исчезнат од вашиот живот, особено ако веќе немаат доверба и искрена намера да поправат нешто. Но, исто така е можно да има прекин, потоа за помирување и тој циклус да се одвива топло / ладно додека не одлучите. Февруари ќе биде многу бурен, бучен и сигурно е дека ќе ви донесе нови знаења за луѓето околу вас, но и за вашата избрана. Летото ќе биде многу страствено, особено во јули. Обидете се да уживате повеќе и да се грижите помалку за тоа што носи утре.

Среќни денови: од 11 до 22 јули, спојот на Венера и Марс во вашиот знак носи силна страст и убов.

Девица
Годината пред вас ќе биде важна во бизнисот и здравјето, така што вашиот љубовен живот би можел да биде во втор план. Но, тоа не значи дека ништо нема да се случи. Покрај тоа, можно е да запознаете личност преку работа која ќе сакате да развиете нешто подлабоко и повеќе. Но, прашањето е колку таа врска може да биде стабилна и ветувачка. Поради влијанието на Нептун, лесно ќе се занесете, ќе се заљубите, но ќе се оладите уште побрзо. Она во што ќе бидете исклучително вешти е заведување, но исто така може да ве заведе нечиј интелект, емоционалност или духовност.

Врските и браковите не треба да доживеат значителни промени во текот на оваа година. Многу е важно да работите на воспоставување доверба и искреност затоа што лагите и тајните можат да бидат фатални за блиските односи како што тајно ќе ги открие на необични начини. Во некои врски, можно е да се поврзете со партнер во деловна активност, или да направите нешто заедно. Убави искуства доаѓаат од крајот на јули до почетокот на ноември. Новите можности и можности ве збогатуваат. Ќе имате причина да бидете среќни, затоа не правете ништо да негирате или одземете од себе.

Среќни денови: од 25 јули до 12 август ја водите играта. Вие избирате, одлучувате и loveубовните околности работат во ваша корист.

Вага
Добри вести за вас по две тешки години. Конечно влеговте во период на просперитет, сакате благосостојба и подобри животни можности. Го оставате минатото зад себе и ја отворате вратата кон подобра иднина. За многумина од вас, ова може да биде година на нов почеток на љубовта, на начин да се заљубите, да станете родители, да уживате во дружењето повеќе и да го збогатите кругот на пријатели со нови и квалитетни луѓе. Имате поголема самодоверба и во вас се раѓа потребата да го разбудите тој младешки дух, да играте и да освојувате. Таа ситуација ќе ви биде наклонета, а колку далеку ќе одите ќе зависи од вас.

Февруари носи неочекувани пресврти, нешто ќе започне, па ќе има конфликти и проблеми, но не грижете се бидејќи пролетните месеци, особено април, носат искуства што емотивно ќе ве оживеат. Но, тие вистински можности за среќа ве очекуваат од средината на август до крајот на октомври. Ќе се заљубиш повторно, повторно ќе се почувствуваш полн со живот и можно е дури и да се најдеш во дилема помеѓу две понуди, односно помеѓу две лица, можеби помеѓу старата и новата, односно меѓу долга врска и нов додворувач.

Среќни денови: од 1 до 8 август се раѓа нешто ново. Вие сте среќни затоа што знаете дека тоа не е нешто минливо и обично.

Шкорпија
Нешто мора да се распадне за да се создаде нешто ново. Ова е особено точно за Скорпиите кои се во тешка врска, во врска во која немаат внимание и љубов, можеби дури и секс. Време е да се соочиме како стојат работите, да собереме храброст и да го сменат она што ве растажува. Не тагувајте по она што исчезнало затоа што нешто подобро доаѓа за вас. Ако сакате да го зачувате бракот или врската, треба да донесете некои одлуки и тие можат да бидат поврзани со чекор напред, како што се одлуката за заеднички живот, родителство итн.

Влијанието на Уран носи неочекувани искуства, некои околности ќе се променат буквално за неколку минути. Многу е важно претходно да не потклекнете.

Многу е важно да не подлегнувате на инстинктите и да се заштитите од врските и луѓето кои прават да се чувствувате несигурни. Исто така, ќе најдете некои промени и нови одговорности поврзани со родителите, домот и домувањето. Во февруари, смирете ги страстите малку и избегнувајте кавги, исто како во јули. Од август, нешто е обновено, поправено и надежта повторно се разбуди. Верувајте во вашата интуиција, нема да ве измами.

Среќни денови: од 21 септември до 3 октомври, некој ќе ве привлече, а интересот ќе биде заемен и подеднакво интензивен.

Стрелец
Подобра година, подобри можности, имате поголема доверба во себе, бидејќи работевте на тоа во изминатите две години. И таа нова, ново разбудена безбедност ви овозможува да изберете и да донесувате одлуки на начин што ќе ве поддржува и вас и вашите односи. Сè што научивте со години зад вас, сега можете да го примените во пракса. Ако барате љубов, најверојатно ќе ја најдете преку социјалните мрежи, на еден состанок, на кратко патување.

Интелектуалната привлечност ќе се случи прва, па дури потоа на сите други нивоа. Станува збор за личност која ќе биде доволно стабилна да го смири вашиот немирен и авантуристички дух. Ако сакате да ги подобрите бракот и односот со вашиот партнер, оставете ги промените да започнат од вас. Ве чека немирна пролет, полна со пресврти и искуства кои нема да знаете каде ќе ве однесе, но затоа жешките јули и октомври ќе бидат времето што ќе го поминете во вистинската прегратка, во прегратките на личноста која лекува и кој е навистина твој.

Среќни денови: од 7 до 31 октомври, постои време на loveубов, време кога можете да почувствувате вистинска среќа и задоволство.

Јарец
Ќе се ослободите затоа што конечно ќе се намалат притисоците на кои сте биле изложени во минатото. И сега можете да започнете да создавате, одлучувате, менувате. Ова се однесува на вашиот бизнис, како и на вашиот љубовен живот. Како да подобро ќе ги видите околностите и луѓето во вашето приватно опкружување, да донесете поумни одлуки и да излезете од состојбата на несигурност. Вашиот партнер би можел да ве следи на тој пат, но навистина е важно денес да започнете поинтензивно да работите на вашата интимност. Време е да заздравите од некои искуства од минатото. Кога ќе го дадете она што сакате да го добиете, ќе забележите како го менувате и вашиот партнер. Ако сте сами и осамени, годината што следи ви нуди можност да излезете од тој маѓепсан круг.

Можно е да запознаете личност чии квалитети ќе ве освојат преку работа. Haveе имате слични системи на вредности и тоа силно ќе ве поврзе. Не дозволувајте вашите стравови да ве доведат до погрешни одлуки и пресуди. Дајте си време да ја запознаете таа личност и да се опуштите во нова врска.

Среќни денови: од 8 до 21 ноември, Венера ве поканува да го отворите срцето и да му дадете на посебна личност.

Водолија
Пред вас е една од подинамичните години во животот. Јупитер и Сатурн ќе се движат со вашиот знак и ќе ја променат вашата реалност. Некои други правила ќе стапат на сила, вашите избори и процедури ќе се променат, подготвени сте да преземете одговорност и да започнете целосно ново патување. Вие би можеле да ја прекинете долгата врска, да стапите во нова врска, да донесете одлука за венчавка, да станете родител, па дури и да се преселите во друг град.

Значи, сè е можно, и зависи од вас кого ќе го видите во иднина. Со нови одлуки доаѓаат поголеми одговорности. Секако, нема да направите ништо за да ја загрозите саканата личност, но исто така бидете свесни дека таа е одговорна за сопствениот живот. Февруари ќе биде еден од најбурните месеци во годината и ќе ги постави темелите за вашето ново патување. Вие водите сега, а вашиот партнер, ако тој навистина ве сака, ќе ве поддржи во вашите избори и одлуки.

Среќни денови: од 1 до 20 октомври се случува приказна што ќе биде многу важна за вашата љубовна иднина.

Риба
Годината што претстои ве поканува да најдете мир, мир со себе, мир со искуства од минатото и да испуштите сè што повеќе не ви треба и што го попречува вашиот раст и развој. Обидете се да ја обновите врската од минатото што може да ви биде важна ако разберете и научите нешто преку неа.

Можеби ќе бидете малку повлечени оваа година и ќе ви треба повеќе тишина и осаменост, но имајте во предвид дека оваа година всушност ве подготвува за големите промени што следуваат следниве, а кои ќе бидат едни од попозитивните за вашиот љубов живот. Минатото може да биде важно, особено врската што не сте ја решиле целосно. Исто така е можно да ве привлече некоја зафатена личност или некој што живее далеку. Но, вистинските љубовни искуства само што влегуваат во вашиот живот.

Среќни денови: од 1 до 19 март ве чека романтично искуство што ќе ја разбуди нежната страна на вашата природа.

Напиши коментар