Astro&Horoscope

Љубовен хороскоп за лето, што може да очекува вашиот знак

Летото треба да започне, а астрологот Кери Кинг ги отвори таро картичките за секој хороскопски знак поединечно и откри што нè чека во текот на летото во љубовта.

Овен
Луѓето родени во знакот Овен во јуни ќе се сретнат со Близнак кој целосно ќе им го разниша животот. Тоа ќе биде врска полна со тие „игри“, студена и топла, но во текот на летото може да прерасне во нешто постабилно и сериозно. Ова дефинитивно ќе ве натера да размислите каква врска сакате.

Зафатените Овни ќе имаат многу нови идеи и активности кои потенцијално би можеле да ја загрозат нивната врска, па затоа е важно внимателно да размислат за тоа што прават за да не ги нарушат односите со партнерот.

Бик
Бикот во тарот карти ова лето ќе има голема љубов, како онаа од филмовите. Ќе се сретнете со некој што ќе направи да се чувствувате безбедно, обожавано, пожелно и безбедно, па ќе се заљубите до уши.

И зафатените Бикови ќе уживаат во љубовта, можно е дури и да го прошират семејството.

Близнаци
Пред Близнаците има убави денови. Оние слободните, ќе ги ,,улови” некој роден во знак на Рак, Риби или Скорпија, сочувствителен, креативен и секси, некој со кого ќе може да разговараат со часови. Тоа ќе биде многу романтична и страсна врска, која ќе има потенцијал да стане многу сериозна.

Зафатените Близнаци исто така ќе уживаат во страста и љубовта, нивната врска повторно ќе биде „искра“ како порано. Излегувањето, патувањето заедно и воопшто, времето што го поминувате заедно, каде било, може да помогне.

Рак
Раковите најверојатно ќе паднат на шармот на личност родена во знакот на страствената Скорпија ова лето. Сепак, тие треба да бидат претпазливи бидејќи љубомората е можна и од двете страни. Оставете врската полека да се развива, оставете сè да оди по својот тек и обидете се да не ја споредувате новата врска со претходните искуства.

Ако сте зафатени, би било добро да започнете од почеток со вашиот партнер на некој начин – да заборавите на некои грешки од минатото, тоа значително ќе ја подобри вашата врска.

Лав
Ова лето ќе запознаете паметна, неодолива личност родена во знакот Близнаци, Вага или Водолија, која неодамна помина низ раскин или има неколку негативни љубовни искуства од минатото. За неа ќе бидете како мелем до раната, бидејќи во спротивно имате заштитен став кон луѓето, така што вашата врска ќе се развива многу убаво.

Зафатените лавови ќе сакаат да „пресечат“ некои работи – тоа може да биде нешто што влијаело негативно на вашата врска или сте забележале некоја лоша шема што се одразува на вашата врска, но ова лето успешно ќе ја решите.

Девица
Има некој во вашиот живот кој повторно се појавува, можеби поранешен или бивш, и можеби некој што ви е „забранет“ на некој начин и многу ви е тешко да му одолеете. И тој ќе се врати ова лето и можеби е крајно време да ја завршиш таа приказна, на еден или друг начин.

Зафатените Девици ќе се чувствуваат како да им треба малку „свеж воздух“ или некој весник. Истражете, експериментирајте, уживајте во некои нови искуства заедно, тоа ќе ја освежи вашата врска.

Вага
Пред Вагите е лето кое ќе ги промени нивните животи засекогаш! Многу харизматична личност ќе научи во вашиот живот, која сака авантури и шири позитивна енергија каде и да се појави. Некој кој навистина сака да се дружи, да излегува и на прв поглед ќе ве собори од нозе.

Зафатената Вага има потреба од авантура со партнерот – заедничко патување би било целосен успех, но некои кратки патувања до блиското место ќе ја освежат вашата врска исто толку добро.

Скорпија
Ќе забележите некој кој е креативен, сочувствителен и љубезен, можеби помлад од вас или само некој што има помалку животно искуство од вас. Тоа ќе донесе авантура во вашиот живот, ќе уживате во страсна врска и целосно ќе ги отвори очите и ќе „отвори некои нови врати“.

Зафатените Скорпии ова лето ќе одлучат да го „спуштат стражарот“ и да ја покажат својата ранлива страна пред својот партнер, што ќе има добар ефект врз нивната врска и ќе создаде нова блискост меѓу нив.

Стрелец
Летото ќе биде полно со настани за вас – ќе запознаете луѓе што не сте ги виделе долго време, да славите, да се дружите, да патувате… За време на некои од овие активности, вашето внимание го привлекува некој кој е многу комуникативен, независен како вас. Ќе има голема страст помеѓу вас, нема да ве притиска за ништо и навистина ќе уживате во таа врска.

Зафатените Стрелци ќе се фокусираат на комуникација со партнерот ова лето. Ако имате нешто што ве мачи долго време, би било добро конечно да го кажете тоа, да зборувате искрено и да кажете како навистина се чувствувате – тоа ќе ја подигне вашата врска на повисоко ниво.

Јарец
Неодолива, креативна и возбудлива личност во знакот на Близнаци или Девица целосно ќе го преземе вашиот живот ова лето, најверојатно веќе во јуни. Ќе ви донесе неколку нови идеи и можности и навистина ќе уживате во животот.

Зафатените Јарци ова лето треба да прават нешто ново и возбудливо со својот партнер – без разлика дали станува збор за реновирање на куќа, патување, заеднички проект, не е важно.

Водолија
Имате таен додворувач, а тоа ќе го откриете ова лето. Станува збор за личност која многу ве цени, ги гледа сите добри работи што ги правите, талентите што ги поседувате, вашата природна убавина. Очекувајте наскоро отворено да се додворувате и да бидете поканети на состанок.

Зафатените Водолии ќе откријат неколку нови добри квалитети на нивниот партнер, а тоа ќе ги потсети зошто ја сакаат таа личност.

Риба
Летото ви носи нова љубов, преку вашата работа или хоби. Станува збор за креативна, страсна личност, енергична, амбициозна и забавна – токму она што ви треба.

Зафатените Риби ќе се најдат во нова ситуација со својот партнер – тие може да се преселат, да сменат некои животни навики .. Нешто ново дефинитивно ќе ви се случи и треба да го поздравите со насмевка и ако се поддржувате едни со други, таа новина ќе биде многу успешна.

Напиши коментар