Astro&Horoscope

МАГНЕТСКИ СПОЈ: Бикот не може да ѝ одолее на Скорпијата, додека Јарецот „паѓа“ на емотивните Риби …

Ако сте подготвени да се заљубите „најсилно“ досега оваа пролет, слушнете ги советите на астролог и откријте со кој знак ќе биде најстраствена вашата врска.

Стрелец и Близнаци

Овие два знака се привлекуваат сите полиња. Тие се физички создадени едни за други. Тие сакаат долги разговори, Близнаците се малку површни и сакаат да озборуваат, Стрелецот е искрен и темелен. Близнаците се секогаш подготвени за акција, тешко е да се натера Стрелецот да започне и да ја смени својата рутина, сепак кога е со Близнаци, Стрелецот станува вистински авантурист.

Бик и Скорпија

Според астролозите, никој не може да биде толку сексуално привлечен од Бик како Скорпијата. Ако се спојат, тие можат да бидат заклучени во спалната соба со денови. Сè во врската за нив ќе изгледа фатално. Меѓутоа, кога ќе излезат меѓу пријателите, ќе видат дека се многу различни, Скорпијата е премногу брза за Бикот, а Бикот е премногу пасивен за Скорпијата. Ако тие се подготвени за промени, нивната врска сигурно ќе успее.

Јарец и Рак

Овие два лика совршено се надополнуваат. Студениот Јарец не може да одолее на емотивните испади на Ракот. Тие функционираат одлично и во спалната соба, надополнувајќи се еден со друг. Меѓутоа, ако Ракот стане премногу „лелекав“ и започне да лелека дека Јарец го игнорира, врската може лесно да заврши. Ако најдат заеднички јазик, можат да останат заедно со години.

Вага и Овен

Овенот толку неограничен и полн со енергија лесно може да падне во привлечност на рафинираната Вага. Тие се толку различни што функционираат совршено, барем на почетокот на врската. Сепак, постојаноста на Вагата лесно може да го направи Овенот досаден. Ако Вагата малку се откаже, може да ужива во најдобрата врска во животот.

Риби и Девица

Сè е толку лесно за Рибите во животот. Родени се со доза на оптимизам и ништо не може да им го расипе добро расположение. Девицата сака работа, ред и дисциплина, потоа повторно работи, па наредува … Ако се сретне со Риби, може да отстапи од своите правила, барем на почетокот на врската. Тоа ќе биде совршена врска, која може да трае ако се најде компромис.

Лав и Водолија

Водолијата не признава авторитети, Лавот живее само за тоа – да командува и да владее. Меѓутоа, ако дозволи уметничката Водолија да влезе во неговиот воен поредок, неговото владеење е готово. Неговиот татнеж станува шепот и тој ќе ги запознае Водолиите со сите привлечности на слободното однесување. Совршен спој!

Напиши коментар