Celebrity

Манекенката нападната поради држењето на бебето: „ Го носи како како ташна“ (фото)


Манекенката Емили Ратајковски вчера го прослави својот 30-ти роденден на егзотична локација и се пофали со фотографии со нејзиниот тримесечен син Силвестер Аполо, но токму поради нив беше на мета на критики.Манекенката позираше во бикини, држејќи го својот син во рацете, а штом ги објави фотографиите, многумина коментираа за начинот на кој го држи детето и ја осудија за тоа.

Мора да му ја држиш главата“, „Држиш дете како вреќа со ориз“, напишаа нејзините придружници, а Емили потоа исклучи коментар за објавата, која досега собра над 1.200 коментари.

Сепак, се чини дека на многумина не им пречеше фотографијата, која и покрај лошите коментари има над 2 милиони лајкови.

Сепак, тоа не ги спречи критичарите, па тие продолжија да коментираат на Твитер.

Го држи тоа кутро дете како ташна“, „Го држи детето како да е торба за на плажа, а потоа ги забранува коментарите“, се само некои од коментарите на Твитер.

Познатиот британски водител Пирс Морган, кој исто така ја осуди, се приклучи во коментирањето на фотографијата на манекенката.

Вака не се носи дете и не треба да охрабрува милиони свои следбеници да го прават истото. Ќе бидам среќен да ви дадам совет, ако е потребно “, напиша тој.

Напиши коментар